Cykl szkoleń fryzjerskich Powrót do Rzemiosła

„Powrót do rzemiosła” to koncept stworzony przez Instruktorów Montibello, który prezentuje nowe podejście do zawodu fryzjera. W skład projektu wchodzi zupełnie nowa propozycja edukacyjna oraz niesamowita kolekcja fryzur, czerpiąca inspirację z trwałych fundamentów rzemiosła i rozwiązań z jego dorobku, jednak spełniająca współczesne wymagania użytkowe i artystyczne.

Powrót do rzemiosła to również manifest, w którym autorzy zwracają uwagę na dwa kontrastujące ze sobą światy – jeden niemalże w całości wykreowany na potrzeby mediów społecznościowych, wyidealizowany, ale też egoistyczny świat instagramowych filtrów i przesady. Drugi – sięgający bliżej natury, manifestujący powrót do klasycznych wartości – elegancji, prostoty i w odniesieniu do fryzjerstwa – rzemiosła. Twórcy koncepcji chcą przekonać do prawdziwie pięknego świata, harmonijnego i pełnego inspiracji.

CYKL SZKOLEŃ FRYZJERSKCH – STARTUJEMY

W dobie ciągle zmieniających się trendów oraz coraz nowocześniejszych technik powrót do korzeni to naturalny kierunek w edukacji Montibello. Wyraźnie odczuwamy potrzebę świadomego podejścia do fryzjerstwa, zaczynając od klasyki i fundamentalnych zasad, tak by na ich podstawie budować kolejne umiejętności.  Powrót do rzemiosła to cykl szkoleń fryzjerskich skierowany zarówno do początkującego fryzjera, jak i takiego z wieloletnim doświadczeniem, który składa się z kilku modułów – lekcji. Wśród nich znajdziemy zagadnienia związane z kolorymetrią, trychologią, klasycznymi technikami strzyżenia, stylizacji i koloryzacji, fryzjerstwem męskim, a także wracającą do łask trwałą stylizacją. Całość dopełni również moduł dedykowany właścicielom salonów związany z komunikacją i psychologią w biznesie.

Lekcja 1: Harmonia w kolorze i strzyżeniu

cykl szkoleń fryzjerskich - harmonia

Czym wyróżniają się najbardziej efektowne koloryzacje i strzyżenia? Kluczem do sukcesu jest harmonia pomiędzy kolorem a formą oraz fundamentalne zasady, które stanowią podstawę każdej kreatywnej pracy fryzjera. Podczas naszej lekcji wspólnie cofniemy się do korzeni – by tradycyjne techniki koloryzacji oraz klasyczne strzyżenia przerodzić w zachwycające swoją elegancją i harmonią fryzury. Wracamy do rzemiosła, by na nowo odkryć piękno boba, balejażu i cieniowania we współczesnej formie. 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY SZKOLENIA

ZADZWOŃ I ZAPYTAJ

Asystent ds. szkoleń Montibello:

+48 52 325 20 83

LEKCJA 2: Plastyka i tekstura włosa.

cykl szkoleń fryzjerskich - trwała

Plastyka włosa oraz praca z różnymi teksturami to zabiegi coraz bardziej popularne wśród klientów salonów fryzjerskich, dlatego warto wprowadzić je do stałej oferty usług. Poznaj nowe możliwości pracy z teksturą, tworzenia delikatnych fal i budowania trwałej objętości włosów stosując nowoczesne produkty do trwałego stylingu. Daj się zaskoczyć plastycznym możliwościom takich zabiegów – również dla włosów blond. Podczas szkolenia “Plastyka i tekstura włosa” poznasz specyfikę pracy z wałkami oraz nowe techniki kształtowania tekstury. Dowiesz się, jak dobrać odpowiedni produkt do rodzaju włosów, a także jaką pielęgnację zastosować po takim zabiegu.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY SZKOLENIA

ZADZWOŃ I ZAPYTAJ

Asystent ds. szkoleń Montibello:

+48 52 325 20 83

LEKCJA 3: Klasyka upięć vs. awangardowe stylizacje

Poznaj nowoczesne, uniwersalne metody stylizacji włosów – technikę dior, inflado oraz coletero, które zostały wykorzystane podczas tworzenia kolekcji Amor Dior autorstwa naszych Instruktorów Martyny Marii Mosiołek oraz Wojciecha Walczaka. Klasyka upięć, czy awangardowe stylizacje? Naucz się czerpać inspirację z obu stylów. Zaczynając od podstaw dowiedz się, jak kształtować formę idealnie dopasowaną do urody i typu włosów. Korzystaj z całego dorobku fryzjerstwa, by rozbudzić kreatywność tworzenia, stosując odpowiednie produkty i narzędzia. Wejdź na wyższy poziom i naucz się pełnych objętości, awangardowych stylizacji.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY SZKOLENIA

ZADZWOŃ I ZAPYTAJ

Asystent ds. szkoleń Montibello:

+48 52 325 20 83

https://www.youtube.com/watch?v=sha4yI-uY7M

LEKCJA 4: Psychologia komunikacji w Salonie Fryzjerskim


Jesteś właścicielem Salonu Fryzjerskiego? Na pewno wiesz, że prowadzenie własnego biznesu wymaga pełnego zaangażowania i sprawnego zarządzania. Kluczem do sukcesu jest też umiejętność komunikacji — zarówno w stosunku do współpracowników, jak i klienta korzystającego z Twoich usług. Uczestnicząc w szkoleniu „Psychologia komunikacji w Salonie Fryzjerskim” dowiesz się, jak motywować pracowników, egzekwować wyznaczone im obowiązki, a także rozwiązywać konflikty. Poznasz także sposoby na skuteczną komunikację z klientem oraz efektywną sprzedaż i doradztwo. Zapraszamy do zgłębienia psychologicznego aspektu prowadzenia biznesu.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY SZKOLENIA

ZADZWOŃ I ZAPYTAJ

Asystent ds. szkoleń Montibello:

+48 52 325 20 83

LEKCJA 5: Zdrowa skóra, piękne włosy – trychologia w pracy fryzjera

JUŻ WKRÓTCE!
cykl szkoleń fryzjerskich - pielęgnacja

Na pewno zgodzisz się ze stwierdzeniem, że zdrowa skóra to piękne włosy. Rola fryzjera we wstępnym rozpoznaniu problemów skóry głowy, czy włosów jest ogromna. Podczas lekcji „Zdrowa skóra, piękne włosy – trychologia w pracy fryzjera” dowiesz się wszystkiego o pielęgnacji włosów w salonie – rozpoczynając od skutecznego oczyszczania, poprzez specjalistyczne kuracje, a na masażach relaksacyjnych kończąc. Poznasz również podstawy trychologii – budowę włosa oraz najczęstsze problemy i choroby skóry głowy. Nauczysz się, jak reagować na różne przypadki i jakie produkty polecić. Po tym szkoleniu nie tylko skutecznie ocenisz stan włosów i skóry klientki, ale także ułożysz dla niej szczegółowy przepis pielęgnacyjny.

LEKCJA 6: Dżentelmen w salonie – klasyka fryzjerstwa męskiego

JUŻ WKRÓTCE!
cykl szkoleń fryzjerskich - barberstwo

Razem z zespołem Męskiego Zacięcia z Sebastianem Karczewskim wykreuj stylizacje męskie inspirowane najciekawszymi dekadami w modzie – latami ’50, ’60 i ’70! Poznaj klasyki, które wciąż pozostają na topie i naucz się perfekcyjnego strzyżenia włosów i brody, a także kreowania całego męskiego wizerunku.

KOLEKCJA

Kolekcja „Powrót do Rzemiosła” to 5 niezwykłych koloryzacji i stylizacji, które zostały stworzone przy zastosowaniu tradycyjnych technik i klasycznych form. To fryzury, które nie przytłaczają, ale zwracają uwagę swoją elegancją i harmonią. Całość dopełniają niezwykłe koloryzacje – wychodzące z ram fryzur użytkowych, ale nawiązujące do klasyki oraz niesamowite stroje i makijaże.

CYKL SZKOLEŃ FRYZJERSKICH – ZAPRASZAMY!

Uzyskaj dofinansowanie

do 100%!

Zapytaj o dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego i skorzystaj z naszej oferty edukacyjnej!

ZGŁOŚ SIĘ

Zostań Salonem Partnerskim

Włącz wyjątkowe promocje i oferty! Zyskaj dostęp do profesjonalnych szkoleń – w Polsce i za granicą.

Zostań Partnerem
Wojciech Walczak Wojciech Walczak
Wojciech Walczak
Martyna Maria Mosiołek Martyna Maria Mosiołek
Martyna Maria Mosiołek
Leszek Ligęza Leszek Ligęza
Leszek Ligęza
Aleksandra Kwaśna Aleksandra Kwaśna
Aleksandra Kwaśna
Marek Bembenek Marek Bembenek
Marek Bembenek
Lidia Derdziak Lidia Derdziak
Lidia Derdziak
Monika Gawrych-Głowacka Monika Gawrych-Głowacka
Monika Gawrych-Głowacka
Oksana Biront Oksana Biront
Oksana Biront
Łukasz Rolnik Łukasz Rolnik
Łukasz Rolnik
Marta Plechowska Marta Plechowska
Marta Plechowska
Daniel Piwowar Daniel Piwowar
Daniel Piwowar
Martyna Gajcy-Wyrozumska Martyna Gajcy-Wyrozumska
Martyna Gajcy-Wyrozumska
Anna Bieniasz Anna Bieniasz
Anna Bieniasz
Klaudia Gójska Klaudia Gójska
Klaudia Gójska
Liudmyla Sumara-Skladanovska Liudmyla Sumara-Skladanovska
Liudmyla Sumara-Skladanovska

Salony partnerskie

Znajdź salon fryzjerski w twojej okolicy. Skorzystaj z niezwykłej palety kosmetyków Montibello pod okiem naszych certyfikowanych profesjonalistów

znajdź swój salon