Cykl szkoleń fryzjerskich Powrót do Rzemiosła

„Powrót do rzemiosła” to koncept stworzony przez Instruktorów Montibello, który prezentuje nowe podejście do zawodu fryzjera. W skład projektu wchodzi zupełnie nowa propozycja edukacyjna oraz niesamowita kolekcja fryzur, czerpiąca inspirację z trwałych fundamentów rzemiosła i rozwiązań z jego dorobku, jednak spełniająca współczesne wymagania użytkowe i artystyczne.

Powrót do rzemiosła to również manifest, w którym autorzy zwracają uwagę na dwa kontrastujące ze sobą światy – jeden niemalże w całości wykreowany na potrzeby mediów społecznościowych, wyidealizowany, ale też egoistyczny świat instagramowych filtrów i przesady. Drugi – sięgający bliżej natury, manifestujący powrót do klasycznych wartości – elegancji, prostoty i w odniesieniu do fryzjerstwa – rzemiosła. Twórcy koncepcji chcą przekonać do prawdziwie pięknego świata, harmonijnego i pełnego inspiracji.

CYKL SZKOLEŃ FRYZJERSKCH – STARTUJEMY

W dobie ciągle zmieniających się trendów oraz coraz nowocześniejszych technik powrót do korzeni to naturalny kierunek w edukacji Montibello. Wyraźnie odczuwamy potrzebę świadomego podejścia do fryzjerstwa, zaczynając od klasyki i fundamentalnych zasad, tak by na ich podstawie budować kolejne umiejętności.  Powrót do rzemiosła to cykl szkoleń fryzjerskich skierowany zarówno do początkującego fryzjera, jak i takiego z wieloletnim doświadczeniem, który składa się z kilku modułów – lekcji. Wśród nich znajdziemy zagadnienia związane z kolorymetrią, trychologią, klasycznymi technikami strzyżenia, stylizacji i koloryzacji, fryzjerstwem męskim, a także wracającą do łask trwałą stylizacją. Całość dopełni również moduł dedykowany właścicielom salonów związany z komunikacją i psychologią w biznesie.

Lekcja 1: Harmonia w kolorze i strzyżeniu
cykl szkoleń fryzjerskich - harmonia

Czym wyróżniają się najbardziej efektowne koloryzacje i strzyżenia? Kluczem do sukcesu jest harmonia pomiędzy kolorem a formą oraz fundamentalne zasady, które stanowią podstawę każdej kreatywnej pracy fryzjera. Podczas naszej lekcji wspólnie cofniemy się do korzeni – by tradycyjne techniki koloryzacji oraz klasyczne strzyżenia przerodzić w zachwycające swoją elegancją i harmonią fryzury. Wracamy do rzemiosła, by na nowo odkryć piękno boba, balejażu i cieniowania we współczesnej formie. 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY SZKOLENIA

ZADZWOŃ I ZAPYTAJ

Asystent ds. szkoleń Montibello:

+48 52 325 20 83

LEKCJA 2: Plastyka i tekstura włosa.
cykl szkoleń fryzjerskich - trwała

Plastyka włosa oraz praca z różnymi teksturami to zabiegi coraz bardziej popularne wśród klientów salonów fryzjerskich, dlatego warto wprowadzić je do stałej oferty usług. Poznaj nowe możliwości pracy z teksturą, tworzenia delikatnych fal i budowania trwałej objętości włosów stosując nowoczesne produkty do trwałego stylingu. Daj się zaskoczyć plastycznym możliwościom takich zabiegów – również dla włosów blond. Podczas szkolenia “Plastyka i tekstura włosa” poznasz specyfikę pracy z wałkami oraz nowe techniki kształtowania tekstury. Dowiesz się, jak dobrać odpowiedni produkt do rodzaju włosów, a także jaką pielęgnację zastosować po takim zabiegu.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY SZKOLENIA

ZADZWOŃ I ZAPYTAJ

Asystent ds. szkoleń Montibello:

+48 52 325 20 83

LEKCJA 3: Klasyka upięć vs. awangardowe stylizacje
JUŻ WKRÓTCE!
cykl szkoleń fryzjerskich - upięcia

Poznaj fundamentalne zasady tworzenia upięć i koków. Zaczynając od podstawowych technik, dowiedz się, jak kształtować formę idealnie dopasowaną do urody i typu włosów. Korzystaj z całego dorobku fryzjerstwa, by rozbudzić kreatywność tworzenia, stosując odpowiednie produkty i narzędzia. Wejdź na wyższy poziom i naucz się pełnych objętości, awangardowych stylizacji.

LEKCJA 4: Psychologia komunikacji w Salonie Fryzjerskim
JUŻ WKRÓTCE!
cykl szkoleń fryzjerskich - komunikacja


Jesteś właścicielem Salonu Fryzjerskiego? Na pewno wiesz, że prowadzenie własnego biznesu wymaga pełnego zaangażowania i sprawnego zarządzania. Kluczem do sukcesu jest też umiejętność komunikacji — zarówno w stosunku do współpracowników, jak i klienta korzystającego z Twoich usług. Uczestnicząc w szkoleniu „Psychologia komunikacji w Salonie Fryzjerskim” dowiesz się, jak motywować pracowników, egzekwować wyznaczone im obowiązki, a także rozwiązywać konflikty. Poznasz także sposoby na skuteczną komunikację z klientem oraz efektywną sprzedaż i doradztwo. Zapraszamy do zgłębienia psychologicznego aspektu prowadzenia biznesu.

LEKCJA 5: Zdrowa skóra, piękne włosy – trychologia w pracy fryzjera
JUŻ WKRÓTCE!
cykl szkoleń fryzjerskich - pielęgnacja

Na pewno zgodzisz się ze stwierdzeniem, że zdrowa skóra to piękne włosy. Rola fryzjera we wstępnym rozpoznaniu problemów skóry głowy, czy włosów jest ogromna. Podczas lekcji „Zdrowa skóra, piękne włosy – trychologia w pracy fryzjera” dowiesz się wszystkiego o pielęgnacji włosów w salonie – rozpoczynając od skutecznego oczyszczania, poprzez specjalistyczne kuracje, a na masażach relaksacyjnych kończąc. Poznasz również podstawy trychologii – budowę włosa oraz najczęstsze problemy i choroby skóry głowy. Nauczysz się, jak reagować na różne przypadki i jakie produkty polecić. Po tym szkoleniu nie tylko skutecznie ocenisz stan włosów i skóry klientki, ale także ułożysz dla niej szczegółowy przepis pielęgnacyjny.

LEKCJA 6: Dżentelmen w salonie – klasyka fryzjerstwa męskiego
JUŻ WKRÓTCE!
cykl szkoleń fryzjerskich - barberstwo

Razem z zespołem Męskiego Zacięcia z Sebastianem Karczewskim wykreuj stylizacje męskie inspirowane najciekawszymi dekadami w modzie – latami ’50, ’60 i ’70! Poznaj klasyki, które wciąż pozostają na topie i naucz się perfekcyjnego strzyżenia włosów i brody, a także kreowania całego męskiego wizerunku.

KOLEKCJA

Kolekcja „Powrót do Rzemiosła” to 5 niezwykłych koloryzacji i stylizacji, które zostały stworzone przy zastosowaniu tradycyjnych technik i klasycznych form. To fryzury, które nie przytłaczają, ale zwracają uwagę swoją elegancją i harmonią. Całość dopełniają niezwykłe koloryzacje – wychodzące z ram fryzur użytkowych, ale nawiązujące do klasyki oraz niesamowite stroje i makijaże.

CYKL SZKOLEŃ FRYZJERSKICH – ZAPRASZAMY!

Zostań Salonem Partnerskim

Włącz wyjątkowe promocje i oferty! Zyskaj dostęp do profesjonalnych szkoleń – w Polsce i za granicą.

Zostań Partnerem

Uzyskaj dofinansowanie

do 100%!

Zapytaj o dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego i skorzystaj z naszej oferty edukacyjnej!

ZGŁOŚ SIĘ
Łukasz Rolnik Łukasz Rolnik
Łukasz Rolnik
Wojciech Walczak Wojciech Walczak
Wojciech Walczak
Martyna Maria Mosiołek Martyna Maria Mosiołek
Martyna Maria Mosiołek
Leszek Ligęza Leszek Ligęza
Leszek Ligęza
Aleksandra Kwaśna Aleksandra Kwaśna
Aleksandra Kwaśna
Marek Bembenek Marek Bembenek
Marek Bembenek
Lidia Derdziak Lidia Derdziak
Lidia Derdziak
Monika Gawrych-Głowacka Monika Gawrych-Głowacka
Monika Gawrych-Głowacka
Oksana Biront Oksana Biront
Oksana Biront

Salony partnerskie

Znajdź salon fryzjerski w twojej okolicy. Skorzystaj z niezwykłej palety kosmetyków Montibello pod okiem naszych certyfikowanych profesjonalistów

znajdź swój salon

blog: Aktualności

wszystkie Aktualności
Najnowsze doniesienia ze świata Montibello - pokazy, wydarzenia, wyjazdy, kolekcje... Bądź na bieżąco!
Éclat- kwaśna koloryzacja demipermanentna Éclat- kwaśna koloryzacja demipermanentna
Éclat- kwaśna koloryzacja demipermanentna

Robimy skok w przyszłość i zmieniamy zwykłą koloryzację w kwaśną koloryzację demipermanentną, która pielęgnuje włosy. W koloryzację stworzoną w trosce o włosy, ludzi i planetę. Przygotuj się na produkty, które zaskoczą Cię swoimi możliwościami oraz...

Trwała stylizacja Impulsive Trwała stylizacja Impulsive
Trwała stylizacja Impulsive

Trwała ondulacja włosów wraca do salonów – coraz więcej młodych osób, również mężczyzn, decyduje się na trwałą stylizację! Jesteście na to gotowi? Poznajcie produkty, które łączą zalety tradycyjnej trwałej z pielęgnacją i odbudową. To sposób...

Namaste Éclat – weekend w stylu zen Namaste Éclat – weekend w stylu zen
Namaste Éclat – weekend w stylu zen

Namaste Éclat to wydarzenie zupełnie inne niż poprzednie. To relaksujący weekend w klimacie mindfulness i slow life, podczas którego zaprosimy Was do Strefy Zen oraz przestawimy zupełnie nową, kwaśną, naturalną koloryzację demipermanentną Éclat. Dołącz do...

Rozjaśniacze Dénuée – rozjaśnianie z węglem aktywnym Rozjaśniacze Dénuée – rozjaśnianie z węglem aktywnym
Rozjaśniacze Dénuée – rozjaśnianie z węglem aktywnym

A gdyby tak raz na zawsze rozwiązać problem podrażnień skóry, zniszczonych włosów i niepożądanych żółtych odcieni podczas zabiegu rozjaśniania? Co powiesz na produkty, które zmienią wszystko? Sprawdź, jak działa wegańskie rozjaśnianie bez amoniaku oparte o...