Encyklopedia Blondu

Termin szkolenia:

niedziela, 8 września 2024

Studio FLK ul. Szybowcowa 5 Wrocław

ZAPYTAJ I ZAPISZ SIĘ

Uzyskaj dofinansowanie

do 100%!

Zapytaj o dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego i skorzystaj z naszej oferty edukacyjnej!

ZGŁOŚ SIĘ
Komponuj mistrzowskie koloryzacje

Poznaj najpopularniejsze, klasyczne oraz nowatorskie koloryzacje blond. Naucz się je komponować i personalizować. Miksuj dowolne techniki i metody, by uzyskać najlepsze rezultaty. Podczas szkolenia Encyklopedia blondu poznasz techniki Ombre, Smbre, Baleyage, Flamboyage oraz metody miękkiego tapiru, metodę z wolnej ręki, grzebienia 3D i Airtouch. W praktyce nauczysz się stosować wybrane przez siebie techniki i metody, komponując koloryzację blond dla modelki. Dowiedz się, jak łączyć poszczególne elementy w całość, dbając o efekt estetyczny.

DLA KOGO

Dla stylistów na poziomie podstawowym i zaawansowanym. Wszystkich tych, którzy pragną poszerzać wiedzę o zaawansowane techniki i metody w koloryzacjach blond.

CEL SZOLENIA

Celem szkolenia Encyklopedia blondu jest poznanie różnych metod i technik tworzenia blondów oraz wykorzystanie ich podczas swobodnego komponowania koloryzacji. Uczestnik zyska możliwość praktycznego zastosowania wybranej przez siebie techniki, by skutecznie wprowadzić ją do swojego salonu.

RODZAJ SZKOLENIA

Szkolenie 1-dniowe (ok. 8 h każdego dnia), interaktywna teoria + warsztaty (praca na modelkach). Szkolenie prowadzi 2 szkoleniowców.

CENA 1299 zł*

33% rabatu dla Salonów Partnerskich, 50% rabatu dla Ambasadorów Montibello

*cena zawiera koszty udziału modelek, lunch, notes i długopis oraz produkty do pracy

PROGRAM SZKOLENIA

Podczas szkolenia Encyklopedia Blondu:

 • poznasz technik Ombre, Smbre, Balayage, Flamboyage
 • poznasz metod: metoda miękkiego tapiru, metoda z wolnej ręki, grzebienia 3D i Airtouch
 • nauczysz się stosować niezbędne narzędzia dla danej metody koloryzacji
 • nauczysz się komponowania rysunkowego projektu koloryzacji określonej techniki
 • uzyskasz informacje z zakresu chemii fryzjerskiej niezbędnej w procesie rozjaśniania i dekoloryzacji włosów.
 • nauczysz się diagnozować potrzeby włosów blond – pielęgnacja i stylizacja
 • przeprowadzisz analizę włosów modelki i skomponujesz dla niej koloryzację z wykorzystaniem poznanych technik i metod

TECHNIKI

Ombre to wyraziste rozjaśnienie końcówek. Ten rodzaj koloryzacji zakłada ciemniejszy odrost oraz jaśniejsze nawet o kilka tonów końce włosów. Uzyskany efekt jest niezwykle wyrazisty, ale nie powinien sprawiać wrażenia, że końcówki nieestetycznie się odcinają, w związku z tym kosmyki powinny być rozjaśniane stopniowo od najciemniejszej nasady do najjaśniejszych końców.

Sombre to delikatniejsza wersja ombre. Technika sombre jest bardzo zbliżona do ombre, konkretnie oznacza jej załagodzony i mniej kontrastowy wariant. W tym wydaniu różnica pomiędzy nasadą włosów a końcówkami jest znacznie bardziej subtelna. Kosmyki powinny wyglądać na delikatnie rozjaśnione słońcem, efekt jest więc bardzo zbliżony do naturalnego.

Balayage – optyczne dodanie włosom objętości. Podstawową zasadą w balejażu jest tworzenie cienkich pasemek, które równomiernie rozłożą się na całej fryzurze. Balejaż wykonywany jest poprzez nakładanie farb o różnych odcieniach na całej długości włosów. Różnica pomiędzy odcieniami nie powinna przekraczać trzech tonów, aby nie dawać efektu odcięcia.

Flamboyage – połączenie ombre z balejażem. Technika ta polega na połączeniu cieniutkich, balejażowych pasemek z rozjaśnieniem ombre od połowy długości włosów. Dzięki tej technice włosy zyskują efekt większej objętości i są bardziej rozświetlone. Przy flamboyage ważne jest, żeby pasemka rozłożyły się na różnych długościach równomiernie na włosach. Ten rodzaj koloryzacji nadaje kosmykom wyjątkowej wielowymiarowości, przy czym nie wymusza nadmiernej troski o odrosty.

METODY

Miękki tapir – metoda polegająca na delikatnym wyczesywaniu włosów subtelnymi ruchami grzebienia do uzyskania efektu oddzielenia krótszych włosów i pozostawienia dłuższych, które będą rozjaśniane. Dobrze wykonany miękki tapir można bardzo łatwo rozczesać podczas zmywania produktu z włosów.

Metoda polegająca na wykorzystaniu Grzebienia 3D. Wybiera on równe pasma włosów danej sekcji. Pozwala to na szybszą i bardziej precyzyjną pracę w porównaniu do tzw. tradycyjnego szydełkowania pasm. Wybrane pasma są bardzo dokładnie opracowane przy nasadzie głowy.

Rysunek z wolnej ręki – metoda polegająca na wykonaniu dokładnego rysunku produktem włosach. W zależności od efektu, który chcemy uzyskać (intensywność refleksu), dobieramy odpowiedni wzorzec odcięcia np. skośne, w strzałkę.

Airtouch – uniwersalna metoda o nieograniczonych możliwościach. Airtouch to światowy trend, którego profesjonalne zastosowanie pozwala na uzyskanie łagodnego, miękkiego i naturalnego przejścia od naturalnego koloru do blondu bez odcięć i widocznych łączeń. Jest to metoda rozjaśniania, która pomaga utrzymać włosy w jak najlepszej kondycji bez widocznych oznak zniszczenia. Pozwala na otrzymanie trójwymiarowego efektu, optycznie zwiększającego objętość włosów.  

NIEZBĘDNIK UCZESTNIKA

suszarka, klipsy (12 szt.), grzebień ze szpikulcem, szczotki do modelowania, nożyczki-degażówki, rozpylacz prostownica

HARMONOGRAM

 • 9:00 – 11:00 Część teoretyczna + ćwiczenia
 • 11:00 -16:30 Część praktyczna
 • 14:00 Lunch
 • 16:30 – 17:00 Omówienie koloryzacji, podsumowanie i wręczenie certyfikatów

CERTYFIKAT

Każdy z uczestników otrzyma na zakończenie szkolenia Encyklopedia Blondu certyfikat podpisany przez Instruktorów prowadzących warsztaty.

Szkolenie posiada certyfikat jakości usług S.U.S 2.0 – Standard Usługi Szkoleniowo-Rozwojowej Polskiej Izby Firm Szkoleniowych

METODY EWALUACJI

Praca końcowa, czyli koloryzacja i fryzura wykonana przez uczestnika na modelce, anonimowa ankieta oceny szkolenia.

Z kim będzisz pracować?

Trenerzy

Monika Gawrych-Głowacka

Monika Gawrych-Głowacka

Więcej
Oksana Biront

Oksana Biront

Więcej
Liudmyla Sumara-Skladanovska

Liudmyla Sumara-Skladanovska

Więcej
Czym będzisz pracować?

Produkty

Dénuée Intense – węglowy rozjaśniacz w proszku
Dénuée Intense – węglowy rozjaśniacz w proszku

DÉNUÉE

Dénuée Intense – węglowy rozjaśniacz w proszku

Dénuée Intense to glinkowy rozjaśniacz w proszku do 7 tonów bez amoniaku, który rozwiązuje problem podrażnień i zniszczonych włosów. Zawiera AKTYWNY WĘGIEL z bambusa, który działa oczyszczająco, detoksykująco, a dzięki ciemnym pigmentom neutralizuje niepożądane odcienie....

Zobacz produkt
Dénuée Soft – węglowy rozjaśniacz w kremie
Dénuée Soft – węglowy rozjaśniacz w kremie

DÉNUÉE

Dénuée Soft – węglowy rozjaśniacz w kremie

Dénuée Soft to kremowo-żelowy rozjaśniacz do 3 tonów bez amoniaku, który rozwiązuje problem podrażnień i zniszczonych włosów. Zawiera AKTYWNY WĘGIEL z bambusa, który działa oczyszczająco, detoksykująco, a dzięki ciemnym pigmentom neutralizuje niepożądane odcienie. Rozjaśniacz został...

Zobacz produkt
Serum Decode Zero Cure
Serum Decode Zero Cure

Decode Zero

Serum Decode Zero Cure

ZERO SKLEJANIA . ZERO ZABRUDZEŃ . ZERO NIEPRZYJEMNYCH POZOSTAŁOŚCI . ZERO LEPKOŚCI . ZERO ZBĘDNYCH SKŁADNIKÓW Intensywnie działające skoncentrowane serum naprawcze, które odbudowuje, ożywia i wzmacnia włókno włosa. Zapewnia włosom: odżywienie i nawilżenie uszczelnienie łuski...

Zobacz produkt