Rozświetlenie włosów

Wiele kobiet marzy o złotym lub platynowym odcieniu włosów. Jak jednak osiągnąć taki rezultat, bez osłabienia kondycji pasm? Naturalnym blondynkom wystarczy często rozświetlenie włosów lub nadanie im koloru jaśniejszego o 1-2 tony. Posiadaczki ciemnych kosmyków nierzadko potrzebują wcześniejszej dekoloryzacji i kilku wizyt w salonie fryzjerskim, by uzyskać wymarzony odcień.

Farby rozjaśniające. Czy niszczą nasze włosy?

Blond pasma mogą być efektem użycia rozjaśniacza lub farby rozjaśniającej. Ta ostatnia zapewnia nie tylko efekt rozjaśnienia, ale też koloryzacji. Wśród wielu preparatów, możemy znaleźć takie, które uczynią kosmyki jaśniejszymi nawet o 4 tony. Są one przeznaczone do ciemnych włosów. Warto jednak pamiętać, że farby rozjaśniające sprawdzą się tylko w przypadku naturalnych lub uprzednio wypłukanych pasm. Pokryte inną farbą włosy nie ulegną rozjaśnieniu przy użyciu kolejnej. Jasny, efektowny, równomierny kolor uzyskany poprzez farbę często wiąże się z pogorszeniem kondycji włosów. Stają się kruche, łamliwe i pozbawione blasku. Warto więc zdecydować się na profesjonalny produkt wysokiej jakości, by ograniczyć szkodliwy wpływ farby na zdrowie kosmyków. Nawet kosmetyki rozjaśniające włosy o 4 tony mogą okazać się dla nich delikatne, zapewniając nie tylko zmianę koloru, ale też ochronę i pielęgnację, dzięki zawartości składników odżywczych i nawilżających.

Rozświetlenie włosów i co dalej? Jak dbać o rozjaśnione pasma?

Kolor to nie wszystko. Liczy się także kondycja włosów. Poddane zabiegowi rozjaśniania, wymagają szczególnej pielęgnacji. Potrzebne im są intensywne odżywienie i regeneracja. W związku z tym, warto stosować delikatne szampony oczyszczające oraz często sięgać po maski, odżywki i lotiony. Aby utrzymać piękny, równomierny kolor na dłużej, aplikujmy swoim włosom produkty przeznaczone do pielęgnacji włosów farbowanych. Zarówno farby rozjaśniające włosy o 4 tony, jak i te wywołujące delikatniejszy efekt czynią kosmyki bardziej podatnymi na uszkodzenia. Należy więc zapewnić im odpowiednią ochronę przed działaniem ciepła i ograniczyć stosowanie suszarki, prostownicy czy lokówki.