Jaka najlepsza odżywka do włosów? dobierz kosmetyk do rodzaju swoich pasm

Mycie włosów szamponem z reguły nie wystarczy, aby zapewnić im zdrowy, efektowny wygląd. Często trzeba sięgnąć po odżywkę, która nawilży pasma, doda im blasku i miękkości oraz ułatwi stylizację. Jaki preparat wybrać z dostępnej na rynku bogatej oferty? Czy istnieje kosmetyk idealny? Klucz tkwi w odpowiednim doborze. Dopasowana do rodzaju włosów odżywka będzie bardziej skuteczna i może rozwiązać nasze problemy w postaci przesuszonych, wypadających, łamliwych czy pozbawionych objętości włosów.

Odżywki do suchych włosów. Cel: nawilżenie

Szorstkie w dotyku, pozbawione połysku, puszące się włosy to bardzo popularny problem wśród kobiet. Odpowiednio dobrany, wysokiej jakości preparat kondycjonujący może przywrócić im piękny wygląd. Jaka najlepsza odżywka do włosów suchych dostępna jest w sklepach lub salonach fryzjerskich? Nie sposób wybrać jednego kosmetyku, jednak niektóre wyróżniają się większą skutecznością, niż pozostałe. Wszystko zależy od rodzaju zawartych w nich składników, ich stężenia oraz formuły. Niektóre preparaty wykorzystują innowacyjne technologie, by zapewnić spektakularny rezultat posiadaczkom przesuszonych pasm. Należą do nich m. in. produkty marki Montibello z serii Treat NaturTech, które nie tylko nawilżają i regenerują włosy, ale też wzmacniają je i zapewniają im ochronę. Wybierając kosmetyk do włosów, zwróćmy uwagę na zawarte w nim substancje. Składnikami o właściwościach nawilżających są: olej arganowy, masło shea, len, owies, migdały oraz keratyna. Ta ostatnia odbudowuje włókna włosów i szybko przywraca im zdrowy wygląd.

Jaka najlepsza odżywka do włosów farbowanych? Cel: trwały kolor

Koloryzacja włosów może znacznie pogorszyć ich kondycję. Po zabiegu warto więc zadbać o odżywienie pasm oraz przywrócenie im odpowiedniego poziomu nawilżenia. Ponadto podczas mycia farbowanych włosów, barwnik stopniowo się z nich wypłukuje, w wyniku czego ich odcień się zmienia i traci swoją intensywność. Aby przedłużyć efekt farbowania, trzeba sięgnąć po preparat, który ochroni uzyskany kolor. Odżywka Colour Protect z serii Treat NaturTech marki Montibello pielęgnuje włosy, zabezpiecza je przed działaniem szkodliwych czynników, takich jak wysoka temperatura i promienie słoneczne oraz sprawia, że kolor pozostaje na włosach na dłużej. Dużą skutecznością wyróżniają się także odżywki do włosów farbowanych, zawierające olej jojoba, z awokado, migdałowy czy winogronowy. Przed zakupem sprawdźmy, czy kosmetyk wyposażony został w filtry UV, które zapewnią włosom ochronę przed zgubnym wpływem słońca.

Odżywki do włosów pozbawionych objętości. Cel: wzmocnienie, uniesienie u nasady

Posiadaczki cienkich włosów nierzadko mają spory problem, by je efektownie ułożyć. Gdy im się to uda, fryzura często okazuje się nietrwała i po kliku godzinach traci swój kształt. Odpowiednie kosmetyki mogą być dużym wsparciem w zmaganiach z pozbawioną objętości czupryną. Jaka będzie najlepsza odżywka do włosów cienkich? Taka, która zbytnio nie obciąży pasm, uniesie je u nasady i ułatwi stylizację. Doskonałym przykładem jest odżywka w piance Densi Volume z serii Treat NaturTech Montibello. Dodatkowo wzmacnia kosmyki, odżywia je i przywraca gęstość włóknom włosów.

Frazy powiązane:

  • najsilniejsza odżywka
  • jaka najlepsza odżywka do włosów
  • skuteczna odżywka do włosów
  • najlepsza odżywka do włosów cienkich
  • dobra odżywka do włosów cienkich
  • dobra odżywka do włosów suchych i łamliwych
  • najlepsza odżywka do włosów farbowanych
  • najlepsza odżywka do włosów z keratyną