Jaki rozjaśniacz do włosów będzie najlepszy?

Aby szybko zmienić odcień włosów na jaśniejszy, można użyć rozjaśniacza. Kosmetyk ten jednak często pogarsza kondycję pasm, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego preparatu, który nie tylko rozjaśni kosmyki, ale też właściwie je odżywi i nawilży. Gdzie szukać? Warto rozejrzeć się wśród produktów, przeznaczonych dla profesjonalistów. Ich jakość stanowi gwarancję wyjątkowego efektu, bez podrażnień i nierównomiernego rozjaśnienia.

Rozjaśniacz do włosów, a stopień rozjaśniania

Zanim wybierzemy się na poszukiwania rozjaśniacza ustalmy, jaki efekt chcemy uzyskać. Niektóre kosmetyki lekko rozjaśniają włosy, inne pozwalają uzyskać barwę jaśniejszą nawet o 9 tonów. Jaki rozjaśniacz do włosów wybrać dla ekstremalnego rezultatu? Wiele zależy od wyjściowego koloru włosów. Blondynki nie potrzebują tak silnych preparatów, jak brunetki. Upewnijmy się, że na opakowaniu rozjaśniacza zamieszczono informację o sile jego działania. Dobierzmy ją do naszych potrzeb. Zabieg rozjaśniania niesie za sobą ryzyko uszkodzenia włosów lub uzyskania niezadowalającego efektu, dlatego też lepiej przeprowadzać go w salonie fryzjerskim. Jeśli jednak decydujemy się na zastosowanie rozjaśniacza w domu, wcześniej dokładnie zapoznajmy się z instrukcją i stosujmy do zawartych w niej wskazówek.

Konsystencja rozjaśniaczy do włosów

Na rynku dostępne są preparaty różnego typu. Wśród nich znajdziemy rozjaśniacze w:

  • proszku,
  • kremie,
  • paście
  • płynie.

Jaki rozjaśniacz do włosów będzie najlepszy? Skuteczność kosmetyku nie ma związku z jego postacią. Wszystko zależy od preferencji osoby przeprowadzającej zabieg oraz stosowanej techniki. Liczy się to, by rozjaśniacz rozprowadzić na włosach równomiernie. Sporządzona mieszanka nie powinna też spływać z pasm. Warto sprawdzić, czy dany preparat jest niepylący. W przeciwnym razie może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Niektóre rozjaśniacze przeznaczone są do przeprowadzania zabiegu dekoloryzacji określoną techniką. Inne można stosować, posługując się niemal każdą metodą. Warto przed zakupem wnikliwie zapoznać się z informacjami o produkcie, by uniknąć przykrych niespodzianek w trakcie zabiegu.

Skład idealnego rozjaśniacza

Dostępne na rynku rozjaśniacze zasadniczo różnią się od siebie zawartością poszczególnych składników. Jeśli wciąż zastanawiasz się, jaki rozjaśniacz do włosów kupić, oto podpowiedź. Wybierz ten, który ma w swoim składzie nie tylko substancje o właściwościach dekoloryzujących, ale także nawilżające i odżywiające pasma. Marka Montibello wzbogaca produkowane przez siebie rozjaśniacze olejem Omega-5. Dzięki niemu przywrócone zostaje prawidłowe pH skóry, następuje wyeliminowanie wolnych rodników, a włosy nabierają miękkości i blasku. Inne cenne składniki o działaniu pielęgnującym, które są mile widziane jako składnik rozjaśniaczy to:

  • wosk pszczeli,
  • proteiny zbożowe,
  • panthenol,
  • keratyna

Wiele preparatów nie ma w swoim składzie amoniaku, który sprawia, że kosmyki stają się przesuszone, łamliwe i pozbawione blasku. Dodatkowo, liczne zawierają niebieski pigment, neutralizujący żółte odcienie, a tym samym zapewniający zgodny z oczekiwaniami efekt.

Frazy powiązane:

  • najmocniejszy rozjaśniacz do włosów
  • rozjaśniacz do włosów w kremie