Jak dbać o prostowane włosy?

Jeśli często prostujesz włosy, narażasz je na działanie wysokiej temperatury, która czyni je bardziej łamliwymi, matowymi i suchymi. Warto więc zadbać o ich kondycję oraz poziom nawilżenia, by były nie tylko jedwabiście gładkie, ale też zdrowie i lśniące. Jak dbać o prostowane włosy? Poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków, zapewniających ochronę cieplną i intensywne nawilżenie. Regenerujące maski i stosowane po każdym myciu odżywki to absolutna konieczność w przypadku osób, które regularnie korzystają z prostownicy.

Jak dbać o prostowane włosy? Niezbędne kosmetyki

Zanim sięgniesz po prostownicę, zaaplikuj na włosy kosmetyk, który ochroni je przed działaniem ciepła. Dzięki niemu pasma nie ulegną uszkodzeniu i nie stracą efektownego wyglądu. Produkty zapewniające termoochronę często mają oleistą konsystencję. Pełnią funkcję bariery pomiędzy włosem, a źródłem ciepła. Termoochrona włosów to jednak nie wszystko. Równie ważne jest ich regularne nawilżanie i odżywianie, przy użyciu olejków, odżywek i lotionów. Warto sięgnąć po profesjonalne kosmetyki fryzjerskie, wyróżniające się większym stężeniem substancji aktywnych, co idzie w parze z wyższą skutecznością. Na wygładzenie włosów zwykle decydują się posiadaczki niesfornych fal i loków, które marzą o idealnie prostych pasmach. Kręcone włosy są delikatniejsze i bardziej podatne na uszkodzenia, dlatego tak ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja.

Termoochrona włosów - jak to działa?

Kosmetyki termoochronne do włosów posiadają w swoim składzie cukry, tłuszcze bądź silikony. Te pierwsze topią się pod wpływem ciepła, tym samym otulając włókno włosa ochronną warstwą. Tłuszcze z kolei zapewniają pasmom odpowiedni poziom nawilżenia i stanowią ochronny film podczas używania prostownicy. Dzięki zastosowaniu produktów termoochronnych, wygładzenie włosów nie musi oznaczać pogorszenia ich kondycji. Najczęściej są one dostępne w formie sprayu, kremu czy mleczka, co gwarantuje wygodną i szybką aplikację. Nawet jeśli wiesz już, jak dbać o prostowane włosy, nie sięgaj po prostownicę zbyt często. Daj pasmom odpocząć. W przeciwnym razie trudno Ci będzie uniknąć ich przesuszenia.