Farby do włosów bez amoniaku - hit czy kit?

Farbowanie włosów to cudowny sposób na odmianę wizerunku, zakrycie siwizny lub wzmocnienie naturalnej barwy pasm. Niestety, związki chemiczne zawarte w farbach nierzadko wpływają na pogorszenie struktury włosa, spadek poziomu nawilżenia i zwiększoną łamliwość, a także na wystąpienie podrażnień lub uczuleń. Wiele kontrowersji wiąże się z obecnym w środkach koloryzujących amoniakiem. Farby do włosów z amoniakiem w dalszym ciągu stanowią większość na rynku kosmetycznym. Ostatnio jednak sytuacja ulega zmianie. Pojawiła się dla nich atrakcyjna alternatywa, o której możecie przeczytać poniżej.

Amoniak w farbie do włosów - jaką pełni rolę?

To istotny składnik produktów do farbowania włosów. Bez amoniaku koloryzacja nie powiedzie się, z tej prostej przyczyny, że jest on substancją odpowiedzialną za odchylenie łusek włosa w taki sposób, by pigmenty farby mogły wniknąć w jego strukturę. Rezultat to nowy kolor pasm. Skoro ten okryty złą sławą związek jest niezbędny dla udanej koloryzacji, jak więc działają farby do włosów bez amoniaku? Otóż w tego typu produktach jego rolę przejmuje inna substancja, o zbliżonym działaniu, lecz rzadziej wywołująca podrażnienia. Co więc wybrać? Czy farby fryzjerskie bez amoniaku są równie skuteczne? Te pytania często padają w salonach fryzjerskich i na poświęconych pielęgnacji włosów portalach. Każda z nas chciałaby cieszyć się zarówno zachwycającym kolorem, jak i pełną blasku fryzurą. Chcemy dla swoich włosów tego, co najlepsze. Czy w związku z tym powinnyśmy strzec się amoniaku? Zdania są podzielone, a o jednoznaczną odpowiedź trudno.

Farby do włosów bez amoniaku – czy faktycznie działają?

Jak już wspomnieliśmy, amoniak pomaga farbie wniknąć we włosy, ale je niszczy. Dlatego zaczęto szukać innych rozwiązań, które pomogą zmienić barwę naszych kosmyków. Jednak wiele osób ma poważny dylemat, czy farba do włosów bez amoniaku naprawdę działa. Warto więc szybko rozwiać wątpliwości i pamiętać, że reakcje zachodzące w przypadku procesu farbowania są takie same, jak przy farbowaniu z amoniakiem. W farbach do włosów bez amoniaku najczęściej znajduje się monoetyloamina, które również mają za zadanie rozchylić łuski włosa i ułatwiają wniknięcie farby. Dlatego koloryzacja bez amoniaku również jest skuteczna, a kolor niezwykle trwały. Jednak pojawiają się też wątpliwości, czy faktycznie warto decydować się na tę alternatywę. Skoro farby bez amoniaku również rozchylają łuski włosa, to może też mają na nie negatywny wpływ? Dlaczego warto wybrać jednak ten produkt?

Farba z amoniakiem czy bez? Na co się zdecydować?

Podczas koloryzacji przy użyciu farby do włosów z amoniakiem w powietrzu unosi się nieprzyjemny, drażniący zapach. Jeśli farbujesz włosy, z pewnością wiesz o czym mowa. Te opary mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Ponadto amoniak nierzadko wywołuje podrażnienia na skórze głowy. Po jego stosowaniu mogą też być widoczne objawy uczulenia w postaci wysypki lub zaczerwienienia. Farba do włosów bez amoniaku jest w tym względzie łagodniejsza. Jej nakładaniu nie towarzyszy też dusząca woń. Wątpliwości dotyczą jednak tego czy jest równie skuteczna. Okazuje się, że tak, pod jednym warunkiem. Stężenie zamiennika amoniaku musi być odpowiednio duże. Na korzyść amoniaku przemawia fakt, że po upływie 30-40 minut nie zostaje po nim śladu. Z innymi substancjami jest inaczej. Aby się ich skutecznie pozbyć, najlepiej dokładnie umyć włosy po koloryzacji lub zrobić to dwukrotnie. Koloryzacja bez amoniaku jest coraz bardziej popularna. Wiele zwolenniczek farbowania poszukuje odpowiednich produktów, które nie obniżą znacząco kondycji włosów, ale zapewnią zadowalający, kolorystyczny efekt. Czy istnieje produkt idealny?

Koloryzacja bez amoniaku – jakie są jej zalety?

Wiele się mówi o złych stronach amoniaku. Dlatego kobiety, które kochają farbować włosy często szukają innej alternatywy. Jakie zalety niesie więc koloryzacja bez amoniaku? Przede wszystkim nie musimy się martwić duszącym i nieprzyjemnym zapachem, który jest doskonale znany osobom farbującym włosy. Dzięki temu nic nie podrażnia układu oddechowego oraz skóry, a także nie powodują żadnych alergii. Farby do włosów bez amoniaku mogą też świetnie wpływać na wygląd kosmyków. Działa ona znacznie wolniej niż tradycyjne farby i łagodniej rozchyla łuski włosów, w efekcie ich nie niszczy, a także nie narusza pH skóry głowy. Kolor, po koloryzacji tego typu produktami, jest o wiele bardziej błyszczący, a włosy stają się mniej porowate. W dodatku świetnie sprawdzają się przy koloryzacji półtrwałej i do odświeżenia odcienia, ponieważ od razu przechodzą one do pigmentacji oraz pielęgnacji. W ich składzie znajduje się wiele elementów, które korzystnie wpływają na kondycję kosmyków, a także dobroczynne olejki. To sprawia, że po koloryzacji włosy mają nie tylko piękny odcień, ale też są wyraźnie zadbane i nawilżone.

Farby fryzjerskie bez amoniaku – dla kogo?

Produkty do koloryzacji mają wiele zalet, które sprawiają, że mnóstwo osób po nie sięga. Jednak nie dla każdego tego typu koloryzacja jest odpowiednio dobrana. Niestety farby fryzjerskie bez amoniaku mogą sobie nie poradzić sobie z siwymi włosami. W efekcie koloryzacja będzie nieskuteczna. Mogą się też pojawić problemy, gdy zależy na wysokim stopniu rozjaśnienia. Dla kogo więc skierowana jest koloryzacja bez amoniaku? Farby do włosów bez amoniaku zdecydowanie lepiej sprawdzają się przy łagodnej rozjaśnieniu (zaledwie o kilka tonów) lub przy przyciemnianiu włosów. Na taki rodzaj koloryzacji powinny przede wszystkim zdecydować się kobiety w ciąży ze względu na delikatny zapach i lżejszy skład, osoby, które zmagają się z nadwrażliwością skóry głowy na drażniące substancje oraz skłonnością do wypadania włosów, a także takie, które często zmieniają kolor włosów.

Najlepsza farba do włosów bez amoniaku - czy masz swój typ?

Produktów do koloryzacji włosów na rynku kosmetycznym jest naprawdę wiele. W nadmiarze możliwości można się zagubić. Skoro już wiesz, jak działają farby bez amoniaku i dlaczego ten związek chemiczny uznaje się za czarny charakter w walce o piękne włosy, czas skupić się na konkretnych produktach. Znana z wysokiej jakości marka Montibello zadbała, by w jej ofercie także znalazły się farby bez amoniaku. Co zawierają? Podobnie jak w innych kosmetykach tej firmy, dużo składników o naturalnym pochodzeniu, łagodzących negatywne skutki farbowania, w postaci otwartych łusek włosa i utraty blasku. Delikatne farby do włosów bez amoniaku to propozycja dla kobiet o wrażliwej skórze lub posiadaczek zniszczonych częstymi koloryzacjami włosów. Ich przeciwniczki skarżą się na niezadowalający rezultat kolorystyczny. Wszystko zależy jednak od efektu, jaki chcesz osiągnąć oraz od rodzaju Twoich włosów. Profesjonalne farby do włosów bez amoniaku są doskonałe w odświeżaniu koloru i nie osłabiają pasm w takim stopniu, jak czyni to amoniak. Decyzja należy do Ciebie.

Frazy powiązane:

 • profesjonalne farby do włosów bez amoniaku
 • delikatna farba do włosów
 • koloryzacja bez amoniaku
 • amoniak w farbach do włosów
 • farba koloryzująca bez amoniaku
 • które farby do włosów nie zawierają amoniaku
 • delikatna koloryzacja włosów
 • najdelikatniejsze farby do włosów
 • trwała farba bez amoniaku
 • bezpieczne farby do włosów
 • zdrowe farby do włosów
 • najlepsza farba do włosów
 • farba do włosów
 • amoniak w kosmetyce
 • amoniak we fryzjerstwie
 • najdelikatniejsza farba do włosów
 • najlepsza marka farb do włosów
 • zdrowa farba do włosów
 • profesjonalne włoskie farby do włosów