Farby do włosów bez amoniaku - hit czy kit?

Farbowanie włosów to cudowny sposób na odmianę wizerunku, zakrycie siwizny lub wzmocnienie naturalnej barwy pasm. Niestety, związki chemiczne zawarte w farbach nierzadko wpływają na pogorszenie struktury włosa, spadek poziomu nawilżenia i zwiększoną łamliwość, a także na wystąpienie podrażnień lub uczuleń. Wiele kontrowersji wiąże się z obecnym w środkach koloryzujących amoniakiem. Farby do włosów z amoniakiem w dalszym ciągu stanowią większość na rynku kosmetycznym. Ostatnio jednak sytuacja ulega zmianie. Pojawiła się dla nich atrakcyjna alternatywa, o której możecie przeczytać poniżej.

Amoniak w farbie do włosów - jaką pełni rolę?

To istotny składnik produktów do farbowania włosów. Bez amoniaku koloryzacja nie powiedzie się, z tej prostej przyczyny, że jest on substancją odpowiedzialną za odchylenie łusek włosa w taki sposób, by pigmenty farby mogły wniknąć w jego strukturę. Rezultat to nowy kolor pasm. Skoro ten okryty złą sławą związek jest niezbędny dla udanej koloryzacji, jak więc działają farby do włosów bez amoniaku? Otóż w tego typu produktach jego rolę przejmuje inna substancja, o zbliżonym działaniu, lecz rzadziej wywołująca podrażnienia. Co więc wybrać? Czy farby fryzjerskie bez amoniaku są równie skuteczne? Te pytania często padają w salonach fryzjerskich i na poświęconych pielęgnacji włosów portalach. Każda z nas chciałaby cieszyć się zarówno zachwycającym kolorem, jak i pełną blasku fryzurą. Chcemy dla swoich włosów tego, co najlepsze. Czy w związku z tym powinnyśmy strzec się amoniaku? Zdania są podzielone, a o jednoznaczną odpowiedź trudno.

Farba z amoniakiem czy bez? Na co się zdecydować?

Podczas koloryzacji przy użyciu farby do włosów z amoniakiem w powietrzu unosi się nieprzyjemny, drażniący zapach. Jeśli farbujesz włosy, z pewnością wiesz o czym mowa. Te opary mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Ponadto amoniak nierzadko wywołuje podrażnienia na skórze głowy. Po jego stosowaniu mogą też być widoczne objawy uczulenia w postaci wysypki lub zaczerwienienia. Farba do włosów bez amoniaku jest w tym względzie łagodniejsza. Jej nakładaniu nie towarzyszy też dusząca woń. Wątpliwości dotyczą jednak tego czy jest równie skuteczna. Okazuje się, że tak, pod jednym warunkiem. Stężenie zamiennika amoniaku musi być odpowiednio duże. Na korzyść amoniaku przemawia fakt, że po upływie 30-40 minut nie zostaje po nim śladu. Z innymi substancjami jest inaczej. Aby się ich skutecznie pozbyć, najlepiej dokładnie umyć włosy po koloryzacji lub zrobić to dwukrotnie. Koloryzacja bez amoniaku jest coraz bardziej popularna. Wiele zwolenniczek farbowania poszukuje odpowiednich produktów, które nie obniżą znacząco kondycji włosów, ale zapewnią zadowalający, kolorystyczny efekt. Czy istnieje produkt idealny?

Najlepsza farba do włosów bez amoniaku - czy masz swój typ?

Produktów do koloryzacji włosów na rynku kosmetycznym jest naprawdę wiele. W nadmiarze możliwości można się zagubić. Skoro już wiesz, jak działają farby bez amoniaku i dlaczego ten związek chemiczny uznaje się za czarny charakter w walce o piękne włosy, czas skupić się na konkretnych produktach. Znana z wysokiej jakości marka Montibello zadbała, by w jej ofercie także znalazły się farby bez amoniaku. Co zawierają? Podobnie jak w innych kosmetykach tej firmy, dużo składników o naturalnym pochodzeniu, łagodzących negatywne skutki farbowania, w postaci otwartych łusek włosa i utraty blasku. Delikatne farby do włosów bez amoniaku to propozycja dla kobiet o wrażliwej skórze lub posiadaczek zniszczonych częstymi koloryzacjami włosów. Ich przeciwniczki skarżą się na niezadowalający rezultat kolorystyczny. Wszystko zależy jednak od efektu, jaki chcesz osiągnąć oraz od rodzaju Twoich włosów. Profesjonalne farby do włosów bez amoniaku są doskonałe w odświeżaniu koloru i nie osłabiają pasm w takim stopniu, jak czyni to amoniak. Decyzja należy do Ciebie.