Dekoloryzator - jak działa na włosy?

Jeśli farbujesz włosy, bez wątpienia choć raz zdarzyła Ci się sytuacja, gdy efekt koloryzacji wyjątkowo nie przypadł Ci do gustu. Być może uzyskany odcień znacznie różnił się od tego, o którym marzyłaś. Zdarza się też, że udało się uzyskać odpowiednią barwę, ale nie czujesz się w niej dobrze i chciałabyś wrócić do poprzedniego koloru. W takich przypadkach prawdziwym ratunkiem może być dekoloryzator. Przy jego użyciu możliwe jest odwrócenie skutków farbowania i pozbycie się niechcianego odcienia włosów. Zdecydowanie rekomendujemy wykonanie tego zabiegu w profesjonalnym salonie fryzjerskim!

Jak działa dekoloryzator do włosów?

Jego działanie polega na usunięciu z włókien włosów sztucznego pigmentu, pochodzącego z zastosowanej wcześniej farby. Zabieg dekoloryzacji można przeprowadzić w salonie fryzjerskim lub w domu. Dekoloryzator do włosów zawiera rozjaśniacze i oksydanty proszkowe, w odpowiednich proporcjach. Dzięki jego aplikacji osoby, których włosy ufarbowane są na kolor czarny, rudy, różne odcienie brązu i czerwieni mają możliwość przywrócenia naturalnej barwy włosów. Ściąganie farby z włosów nie zawsze jest łatwe. Im bardziej intensywny kolor, tym dłużej trwa zabieg dekoloryzacji. Czas jego trwania uzależniony jest także od stopnia zniszczenia włosów oraz jakości zastosowanego środka koloryzującego. Trudniej jest się pozbyć pigmentów z pasm zniszczonych, do których ufarbowania zastosowano preparaty niskiej klasy. Aby uzyskać zadowalający efekt, nierzadko dekoloryzacja włosów musi być kilkakrotnie powtarzana. Konieczne są jednak przerwy między kolejnymi zabiegami, przez co powrót do naturalnego koloru może wydłużyć się nawet do pół roku.

Czy istnieje dekoloryzator, który nie niszczy włosów?

Osoby, które poddały się dekoloryzacji, skarżą się na złą kondycję włosów po zabiegu. Z pewnością pasma mniej ucierpią, jeśli powierzymy je profesjonaliście. Przed przystąpieniem do pracy oceni on stan włosów i odpowiednio dobierze stężenie preparatu. Dzięki temu struktura włosów nie ulegnie uszkodzeniu. Musisz liczyć się z tym, że po zabiegu włosy będą osłabione i przesuszone. Należy więc zadbać o ich nawilżenie oraz regenerację, poprzez regularne stosowanie produktów pielęgnacyjnych, takich jak maski i odżywki. Wiele osób zastanawia się czy dekoloryzator to to samo, co rozjaśniacz. Odpowiedź brzmi nie. Dekoloryzator umożliwia usunięcie wyłącznie sztucznego barwnika, natomiast rozjaśniacz niszczy nasz naturalny kolor. Co prawda, dekoloryzator do włosów czarnych rozjaśni włosy o kilka tonów, jednak przy jego użyciu nie osiągniemy jaśniejszego odcienia włosów, niż naturalny.