Szkolenie Fryzjerskie Montibello

Lekcja 1 z cyklu szkoleń “Powrót do Rzemiosła”

Czym wyróżniają się najbardziej efektowne koloryzacje i strzyżenia? Kluczem do sukcesu jest harmonia pomiędzy kolorem a formą oraz fundamentalne zasady, które stanowią podstawę każdej kreatywnej pracy fryzjera. Podczas tej lekcji wspólnie cofniemy się do korzeni – by tradycyjne odcienie koloryzacji oraz klasyczne strzyżenia przerodzić w zachwycające swoją elegancją i harmonią fryzury. Wracamy do rzemiosła, by na nowo odkryć piękno Boba, Balejażu i Cieniowania we współczesnej formie. Zapisz się na nasze szkolenie fryzjerskie Montibello.

DLA KOGO?Dla początkujących oraz fryzjerów, którzy opanowali podstawy koloryzacji i strzyżenia, a także tych na bardziej zaawansowanym poziomie. Szkolenie dedykowane stylistom, którzy chcą rozwijać (lub przypomnieć sobie) swoje umiejętności w zakresie klasycznych strzyżeń oraz koloryzacji – poznać fundamenty fryzjerskiego rzemiosła, by na ich podstawie poszerzać wiedzę i budować kolejne umiejętności.
CELCelem szkolenia jest zapoznanie uczestników z 6 technikami strzyżeń ( 2 techniki Bob, 2 techniki Long Bob, 2 techniki Długie Cieniowanie) oraz 3 technikami koloryzacji (Thief, Color of Lights, Future Ombre) oraz praktyczna ich nauka. Uczestnik nabędzie umiejętności posługiwania się poznanymi technikami w codziennej pracy, dzięki czemu podniesie poziom wykonywanych usług w swoim salonie fryzjerskim.
CZASSzkolenie 3-dniowe (ok. 8h dziennie)
FORMAInteraktywna teoria + warsztaty (praca na 3 główkach treningowych)
PROWADZĄCY2 Instruktorów
MATERIAŁY DLA UCZESTNIKAKażdy uczestnik otrzyma notes uzupełniony o pomoce dydaktyczne.
CERTYFIKAT UKOŃCZENIAKażdy z uczestników otrzyma na zakończenie 3-go dnia szkolenia certyfikat podpisany przez Instruktora prowadzącego warsztaty.
PROGRAM SZKOLENIA
Poznanie 3 technik koloryzacji włosów i 6 technik strzyżeń oraz nabywanie umiejętności harmonijnego zestawiania ze sobą koloru i kształtu – tworzenie perfekcyjnej fryzury.
 
TECHNIKI KOLORYZACJI:
 
Thief:
Technika koloryzacji, która pokreśli objętość włosów przy wykonywaniu ciężkich, geometrycznych strzyżeń (BOB, Long Bob, Długie). Thief polega na cieniowaniu kolorem przez wybranie włosów specjalnym grzebieniem do refleksu (3D). Technika dedykowana wszystkim klientkom salonów fryzjerskich, które pragną optycznie zwiększyć objętość włosów. Wprowadzenie 3 odcieni kolorystycznych dodaje włosom blask, miękkość oraz „optyczną pielęgnację”. Thief można stosować, pracując różnymi odcieniami  – tak, by spełniały one wymagania klientów.
 
Color of Lights:
Umożliwia wykonanie bardzo drobnego i naturalnie wyglądającego refleksu na całej głowie. Unikalna technika, która pozwala zaoszczędzić czas pracy w części potylicznej przy zachowaniu odpowiedniej estetyki refleksu. Wykonanie refleksu przy użyciu specjalnych grzebieni (3D), pozwala w krótkim czasie stworzyć efekt nawet na bardzo gęstych włosach.  Color of Lights umożliwia zastosowanie wielu odcieni i warstw kolorystycznych, by stonować i stworzyć bardziej unikatowy efekt. Refleksy uzyskane tą techniką są odpowiednie dla każdego typu włosów. Pokochają je zwłaszcza osoby pragnące większej objętości.
 
Future ombre:
Pozwala przywrócić włosom harmonię koloru na całej długości. Technika wykonywana przy użyciu farb oraz pielęgnacyjnych produktów do rozjaśniania/dekoloryzacji. Praca etapami (od 3 do 5 etapów) cieniowania sprawia, że koloryzacja wygląda bardzo naturalnie.  Future Ombre podkreśla blask włosów oraz  optycznie zwiększa ich objętość na końcach. Idealne rozwiązanie dla kobiet lubiących swoje długie włosy.
 
TECHNIKI STRZYŻENIA
 
2 techniki “Bob”:
Bob to prawdziwy, choć wciąż bardzo modny, klasyk fryzjerstwa!  Przez lata rozumiany był jako strzyżenie lekko poniżej linii szczęki o jasno określonej linii cięcia. Obecnie jednak możemy zaobserwować wiele jego wersji. Nic nie stoi na przeszkodzie, by bawić się liniami boba, jak najlepiej dostosowując jego długość i asymetrię do proporcji twarzy klientek.
 
2 techniki “Long Bob”:
Strzyżenie Long Bob – jedna z najpopularniejszy wersji klasycznego Boba, która sięga nawet do ramion czy łopatek. Przy odpowiednim cięciu fryzura jest niezwykle łatwa w utrzymaniu. Long Bob to propozycja idealna dla każdego, niezależnie od struktury i rodzaju włosów. Zarówno włosy proste, falowane, jak i kręcone, przy dobrze dobranych kątach i separacjach, będą wyglądać zjawiskowo.
 
2 techniki “Długie Cieniowanie”:
Długie Cieniowane to świetne rozwiązanie dla klientek lubiących swoje długie włosy. Przy profesjonalnie dobranych proporcjach, fryzura klientki będzie  wyglądać i układać się rewelacyjnie, nie tylko po wyjściu od fryzjera. Aby podkreślić piękno włosów, przy tego rodzaju strzyżeniu, podczas szkolenia zwrócimy również uwagę na odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji.

HARMONOGRAM SZKOLENIA
DZIEŃ 1
 
9:00 – rozpoczęcie szkolenia
9:15 – część teoretyczna; prezentacja multimedialna

1 grupa
11:15 – wykonanie dwóch strzyżeń w wersji Bob na główce
2 grupa
11:15 – wykonanie koloryzacji Thief (pasy od Boba) na główce

13:45 – lunch

1 grupa
14:30 – wykonanie koloryzacji Thief (pasy od Boba) na główce
2 grupa
14:30 – wykonanie dwóch strzyżeń w wersji Bob na główce

17:00 – zakończenie szkolenia
 
DZIEŃ 2
 
10:00 – rozpoczęcie szkolenia
10:15 – część teoretyczna; prezentacja multimedialna

1 grupa
12:15 – wykonanie dwóch strzyżeń w wersji Long Bob na główce
2 grupa
12:15 – wykonanie koloryzacji Color of Lights (Baleyage) na główce

14:45 – lunch; przerwa

1 grupa
15:30 – wykonanie koloryzacji Color of Lights (Baleyage) na główce
2 grupa
15:30 – wykonanie dwóch strzyżeń w wersji Long Bob na główce

18:00 – zakończenie szkolenia

 
DZIEŃ 3

9:00 – rozpoczęcie szkolenia
9:15 – część teoretyczna; prezentacja multimedialna
11:15 – wykonanie dwóch strzyżeń w wersji Długie Cieniowanie
13:45 – lunch; przerwa
14:30 – wykonanie koloryzacji Future Ombre (Ombre) na główce
17:00 – zakończenie szkolenia
CERTYFIKATYSzkolenie fryzjerskie Montibello posiada certyfikat jakości usług S.U.S 2.0 – Standard Usługi Szkoleniowo-Rozwojowej Polskiej Izby Firm Szkoleniowych
METODY EWALUACJI SZKOLENIAPraca końcowa, czyli fryzura/stylizacja wykonana przez uczestnika na modelce lub główce treningowej, anonimowa ankieta oceny szkolenia.

CENA SZKOLENIA

CENA PODSTAWOWA

AMBASADOR

SALON PARTNERSKI

SALON PARTNERSKI + ZAKUPY*

DOFINANSOWANIE KFS

* Przy jednorazowych zakupach za min. 12 000 zł brutto (po rabacie) dowolnych produktów Montibello


NIEZBĘDNIK UCZESTNIKA

szkolenie fryzjerskie montibello

Nożyczki + degażówki, klipsy (12 szt.), prostownica, nóż chiński, suszarka, maszynka-trymer, rozpylacz, szczotki okrągłe i płaskie, grzebień ze szpikulcem

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

ZAPISZ SIĘ U DORADCY FALE LOKI KOKI

Znajdź hurtownię

ZADZWOŃ I ZAPYTAJ

Asystent ds. szkoleń Montibello:

+48 52 325 20 83

UZYSKAJ DOFINANSOWANIE DO 100%

Specjalistka ds. szkoleń Fale Loki Koki:

+48 52 325 20 63

NAPISZ DO NAS

Skontaktujemy się z Tobą !

Napisz do nas

MIEJSCA SZKOLEŃ

BYDGOSZCZ – Studio Fale Loki Koki, Tadeusza Kościuszki 27, 85-079 Bydgoszcz

WARSZAWA – Ibis Warszawa Centrum, Aleja Solidarności 165, 00-876 Warszawa

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE FRYZJERSKIE MONTIBELLO HARMONIA W KOLORZE I STRZYŻENIU!

O cyklu szkoleń “Powrót do Rzemiosła”:

„Powrót do rzemiosła” to koncept stworzony przez Instruktorów Montibello, który prezentuje nowe podejście do zawodu fryzjera. W skład projektu wchodzi zupełnie nowa propozycja edukacyjna oraz niesamowita kolekcja fryzur, czerpiąca inspirację z trwałych fundamentów rzemiosła i rozwiązań z jego dorobku, jednak spełniająca współczesne wymagania użytkowe i artystyczne.

Powrót do rzemiosła to również manifest, w którym autorzy zwracają uwagę na dwa kontrastujące ze sobą światy – jeden niemalże w całości wykreowany na potrzeby mediów społecznościowych, wyidealizowany, ale też egoistyczny świat instagramowych filtrów i przesady. Drugi – sięgający bliżej natury, manifestujący powrót do klasycznych wartości – elegancji, prostoty i w odniesieniu do fryzjerstwa – rzemiosła. Twórcy koncepcji chcą przekonać do prawdziwie pięknego świata, harmonijnego i pełnego inspiracji.

EDUKACJA Cykl 6 lekcji

W dobie ciągle zmieniających się trendów oraz coraz nowocześniejszych technik powrót do korzeni to naturalny kierunek w edukacji Montibello. Wyraźnie odczuwamy potrzebę świadomego podejścia do fryzjerstwa, zaczynając od klasyki i fundamentalnych zasad, tak by na ich podstawie budować kolejne umiejętności.  Powrót do rzemiosła to cykl szkoleniowy skierowany zarówno do początkującego fryzjera, jak i takiego z wieloletnim doświadczeniem, który składa się z kilku modułów – lekcji. Wśród nich znajdziemy zagadnienia związane z kolorymetrią, trychologią, klasycznymi technikami strzyżenia, stylizacji i koloryzacji, fryzjerstwem męskim, a także wracającą do łask trwałą stylizacją. Całość dopełni również moduł dedykowany właścicielom salonów związany z komunikacją i psychologią w biznesie.

powrót do rzemiosła

Harmonia w kolorze i strzyżeniu

Terminy szkoleń:

26.03 - 28.03.2023

Gdańsk

10.06 - 12.06.2023

Bydgoszcz

ZAPISZ SIĘ

Uzyskaj dofinansowanie

do 100%!

Zapytaj o dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego i skorzystaj z naszej oferty edukacyjnej!

ZGŁOŚ SIĘ
Z kim będzisz pracować?

Trenerzy

Wojciech Walczak

Wojciech Walczak

Więcej
Lidia Derdziak

Lidia Derdziak

Więcej
Leszek Ligęza

Leszek Ligęza

Więcej
Czym będzisz pracować?

Produkty

DÉNUÉE – naturalna koloryzacja bez amoniaku
DÉNUÉE – naturalna koloryzacja bez amoniaku

DÉNUÉE

DÉNUÉE – naturalna koloryzacja bez amoniaku

DÉNUÉE to pierwsza i jedyna naturalna oraz permanentna farba na bazie wody, bez amoniaku, która pozwala na stworzenie naturalnych, pełnych blasku koloryzacji. Linia DÉNUÉE to 70 niesamowitych odcieni, które pozwalają na wydobycie naturalnego piękna włosów,...

Zobacz produkt
Spray Decode Zero Cosmic
Spray Decode Zero Cosmic

Decode Zero

Spray Decode Zero Cosmic

ZERO SKLEJANIA . ZERO ZABRUDZEŃ . ZERO NIEPRZYJEMNYCH POZOSTAŁOŚCI . ZERO LEPKOŚCI . ZERO ZBĘDNYCH SKŁADNIKÓW Spray, który na długo eliminuje puszenie się włosów, pozostawiając je miękkimi, lśniącymi i pod kontrolą aż do 72 godzin:...

Zobacz produkt
Odżwka 12 w 1 Reset My Hair Treatment Plus
Odżwka 12 w 1 Reset My Hair Treatment Plus

Smart Touch

Odżwka 12 w 1 Reset My Hair Treatment Plus

Bardzo skuteczna, natychmiastowa i uniwersalna kuracja, która odżywia i odbudowuje włosy, niwelując uszkodzenia wynikające z działania szkodliwych czynników środowiskowych, zanieczyszczeń, stosowania agresywnych produktów kosmetycznych i innych czynników przyczyniających się do utraty zdrowia i witalności. Zapewnia...

Zobacz produkt