Wspieramy!

116-111 Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – pomagamy!

Z roku na rok rośnie liczba dzieci, które wykazują objawy depresji. Coraz częściej słyszymy o próbach samobójczych wśród młodych ludzi – a to właściwie wierzchołek góry lodowej. Każdego dnia dzieci i młodzież zmagają się z poważnymi problemami, z którymi bardzo trudno im sobie poradzić. Właśnie dlatego tak ważne jest całodobowe funkcjonowanie 116-111 – telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży.
TELEFON ZAUFANIA

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży to całodobowa i bezpłatna linia prowadzona przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Pod 116-111 dodzwonić się mogą dzieci i młodzież do 18 r.ż., które szukają pomocy i wsparcia w obliczu codziennych, szkolnych problemów, kłopotów w rodzinnych relacjach, czy zmagające się z depresją, myślami samobójczymi, uzależnieniami lub własną seksualnością. Również wtedy, kiedy odczuwają dyskryminację lub doświadczają przemocy fizycznej i psychicznej.

Każda indywidualna sytuacja jest inna i każda równie ważna. Konsultanci dyżurujący na linii to przeszkoleni profesjonaliści, którzy udzielają pierwszej psychologicznej pomocy. W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia ich zadaniem jest również powiadomienie odpowiednich służb – policji i pogotowia ratunkowego.

SKALA PROBLEMÓW WŚRÓD NAJMŁODSZYCH

W 2021 roku przeprowadzono ponad 57 tys. rozmów, co stanowi ok 1/4 wszystkich wykonanych telefonów pod 116-111.* Konsultanci nie byli w stanie odebrać wszystkich połączeń, chociaż linia działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Te dane dają tylko niepełny obraz problemu, jakim jest zły stan psychiczny dzieci i młodzieży. Jesteśmy jednak w stanie wyobrazić sobie jego skalę.

POMÓŻMY SFINANSOWAĆ DZIAŁANIE 116-111

Informacja o tym, że telefon zaufania dla dzieci i młodzieży nie otrzyma w tym roku żadnego wsparcia ze środków publicznych, spada na fundację jak grom z jasnego nieba. W obliczu rosnącego problemu ze zdrowiem psychicznym dzieci oraz skali doświadczania przemocy przez najmłodszych nie wyobrażamy sobie, aby telefon miał ograniczyć swoje funkcjonowanie, nie mówiąc już o całkowitym wyłączeniu linii.

Na szczęście z pomocą przyszli inni. Na założonej przez Aleksandra Twardowskiego zrzutce już udało się uzbierać kwotę potrzebną na utrzymanie linii 24/7, ale zbiórka jeszcze trwa! (ZRZUTKA NA 116-111)

FRYZJERZY – POMAGAJMY RAZEM!
denuee dzieciom

Każdy z Was może pomóc dzieciakom podczas swojej codziennej pracy w Salonie Fryzjerskim. Od niemalże roku prowadzimy kampanię Dénuée Dzieciom, w ramach której wspieramy finansowo Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, w tym 116-111 telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu fryzjerów wystarczyło pół roku, by zebrać ponad 60% kwoty, jaka została obrana jako cel. Podczas wrześniowego spotkania z przedstawicielami Fundacji w Centrum Pomocy Dzieciom przy ul. Przybyszewskiego 20/24 w Warszawie przekazaliśmy 48 118 zł. Od tego czasu nasz licznik przekroczył już 90%, mamy więc pewność, że uzbieramy w sumie co najmniej 75 000 zł.

JAK WYGLĄDA NASZA POMOC?
denuee

Złotówka z każdej kupionej przez Ambasadora Montibello farby Dénuée trafia na konto Fundacji. 25 sprzedanych tubek farby to koszt jednego połączenia w 116-111 – telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży.

Ambasadorzy Montibello to grupa zaangażowanych klientów marki, którzy z sukcesem prowadzą renomowane Salony Fryzjerskie w całej Polsce. To zżyta społeczność – pasjonaci fryzjerstwa, profesjonaliści w każdym calu, to również ludzie o wielkich sercach.

116-111
JAK TY MOŻESZ POMÓC?
  1. Jeśli jesteś Ambasadorem Montibello, możesz zacząć od razu – pracuj farbami Dénuée na co dzień i wspieraj naszą akcję. Każda zużyta tubka to realna pomoc pokrzywdzonym dzieciom!
  2. Jeśli nie należysz do grona Ambasadorów – nic nie szkodzi – możesz dołączyć do ich grona. Skontaktuj się z wybraną hurtownią Fale Loki Koki lub zapytaj swojego Doradcę Klienta. Na początek dołącz do programu Partnerskiego.
  3. Farbujesz włosy? Jesteś klientką Salonów Fryzjerskich? Znajdź salon, który bierze udział w akcji TUTAJ!

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ NA STRONIE WWW.DENUEEDZIECIOM.PL

DOŁĄCZ DO AKCJI I WSPIERAJ 116-111 ORAZ INNE INIJATYWY FUNDACJI DAJEMY DZIECIOM SIŁĘ!

ŹRÓDŁA:

https://fdds.pl/jak-pomagamy.html#telefon-zaufania

* https://tvn24.pl/polska/telefon-zaufania-dla-dzieci-i-mlodziezy-116-111-bez-wsparcia-panstwa-apel-fundacji-dajemy-dzieciom-sile-do-premiera-5562729

Salony partnerskie

Znajdź salon fryzjerski w twojej okolicy. Skorzystaj z niezwykłej palety kosmetyków Montibello pod okiem naszych certyfikowanych profesjonalistów

znajdź swój salon

blog: Aktualności

wszystkie Aktualności
Najnowsze doniesienia ze świata Montibello - pokazy, wydarzenia, wyjazdy, kolekcje... Bądź na bieżąco!
Éclat- kwaśna koloryzacja demipermanentna Éclat- kwaśna koloryzacja demipermanentna
Éclat- kwaśna koloryzacja demipermanentna

Robimy skok w przyszłość i zmieniamy zwykłą koloryzację w kwaśną koloryzację demipermanentną, która pielęgnuje włosy. W koloryzację stworzoną w trosce o włosy, ludzi i planetę. Przygotuj się na produkty, które zaskoczą Cię swoimi możliwościami oraz...

Trwała stylizacja Impulsive Trwała stylizacja Impulsive
Trwała stylizacja Impulsive

Trwała ondulacja włosów wraca do salonów – coraz więcej młodych osób, również mężczyzn, decyduje się na trwałą stylizację! Jesteście na to gotowi? Poznajcie produkty, które łączą zalety tradycyjnej trwałej z pielęgnacją i odbudową. To sposób...

Namaste Éclat – weekend w stylu zen Namaste Éclat – weekend w stylu zen
Namaste Éclat – weekend w stylu zen

Namaste Éclat to wydarzenie zupełnie inne niż poprzednie. To relaksujący weekend w klimacie mindfulness i slow life, podczas którego zaprosimy Was do Strefy Zen oraz przestawimy zupełnie nową, kwaśną, naturalną koloryzację demipermanentną Éclat. Dołącz do...

Rozjaśniacze Dénuée – rozjaśnianie z węglem aktywnym Rozjaśniacze Dénuée – rozjaśnianie z węglem aktywnym
Rozjaśniacze Dénuée – rozjaśnianie z węglem aktywnym

A gdyby tak raz na zawsze rozwiązać problem podrażnień skóry, zniszczonych włosów i niepożądanych żółtych odcieni podczas zabiegu rozjaśniania? Co powiesz na produkty, które zmienią wszystko? Sprawdź, jak działa wegańskie rozjaśnianie bez amoniaku oparte o...