Zainteresowanie fryzjerstwem przejawiała już jako dziecko, kiedy obcinała włosy wszystkim swoim lalkom. Jej dorosłe życie zawodowe potoczyło się jednak inaczej. Oksana Biront ukończyła studia ekonomiczne i pracowała jako księgowa. Dopiero po kilku latach odważyła się na realizację swojego marzenia i rozpoczęła naukę w prywatnej Akademii Fryzjerstwa.

Zaczynała od małego salonu, który prowadziła w rodzinnym mieście na Ukrainie. Od tego czasu minęło już ponad 10 lat, ale fryzjerstwo nadal jest jej ogromną pasją. Oksana nieustannie poszukuje nowej wiedzy w tej dziedzinie, zdobywa nowe umiejętności i doświadczenie. Jej zdaniem perfekcję zdobywa się ciężką pracą i konsekwencją w dążeniu do celu. Sukces to wiele przepracowanych godzin, a człowiek powinien zawsze się rozwijać. W pracy fryzjera najbardziej inspirują ja ludzie. Uczy się od przyjaciółek – kobiet sukcesu, które motywują ją do dalszego rozwoju.

Oksana Biront ukończyła wiele profesjonalnych kursów fryzjerskich u najlepszych w branży. Najbardziej jest jej bliska Akademia Vidala Sassoona, którego techniki strzyżenia chętnie wykorzystuje w swojej codziennej pracy oraz HOB Academy, z której czerpie inspirację artystyczną.

Jej zdaniem, najważniejsza w zawodzie fryzjera jest umiejętność słuchania klienta, który oczekuje nie tylko dobrej usługi, ale również zrozumienia i emocji. Stylista może odmienić nie tylko wizerunek, uwypuklając zalety, ale również życie.

Oksana Biront i stylizacja włosów z produktami Decode Zero!

Najbliższe szkolenia

Airtouch Airtouch
Airtouch