Stylizacja włosów

Nie sposób efektownie ułożyć włosów bez odpowiednich kosmetyków do stylizacji. Drogeryjne półki wypełnione są piankami, lakierami, żelami i lotionami. Wybór nie zawsze jest łatwy. By uzyskać pożądany rezultat, produkt należy dopasować do rodzaju kosmyków. Stylizacja włosów odpowiednim preparatem nie obciąży ich i nie pozbawi objętości. Przeciwnie, doda pasmom blasku, zredukuje puszenie się i utrwali fryzurę.

Balsam do włosów - kiedy stosować?

Jeśli szukasz kosmetyku, który nie tylko pomoże w stylizacji włosów, ale ma także działanie pielęgnacyjne, jest nim balsam. Dzięki dużej koncentracji składników odżywczych, pasma zyskują witalność i połysk. Balsam do włosów działa zarówno wewnątrz nich, jak i na zewnątrz. Preparaty te wygładzają, utrwalają kształt fryzury, a w przypadku włosów kręconych, doskonale podkreślają skręt loków. Nieco podobne działanie ma serum do włosów, które nawilża, odżywia, regeneruje i stylizuje. Zapewnia również ochronę przed szkodliwymi czynnikami. Stężenie substancji aktywnych w tym kosmetyku jest większe, niż w przypadku odżywek. Po serum powinny sięgać zwłaszcza posiadaczki długich i półdługich włosów, by zabezpieczyć końcówki przed zniszczeniem i uszczelnić strukturę pasm.

Suchy szampon - odświeża i stylizuje

Jeśli Twoje kosmyki wymagają odświeżenia, a nie masz czasu na ich umycie, możesz zastosować suchy szampon, który co prawda nie usunie z pasm zanieczyszczeń, ale błyskawicznie poprawi ich wygląd, skutecznie eliminując efekt przetłuszczonych włosów. Suchy szampon wykorzystywany jest także do stylizacji, Unosi pasma u nasady i doskonale je modeluje zaraz po umyciu. Kosmetyk przypomina spray do włosów. Może też mieć postać pudru, nakładanego przy użyciu dłoni. Ze względu na łatwość aplikacji, forma sprayu jest dużo wygodniejsza. Wystarczy spryskać pasma u nasady i poczekać, aż kosmetyk zacznie działać. Mimo że lakier do włosów wciąż stanowi jeden z najbardziej popularnych produktów do stylizacji, konkurencja w postaci innych atrakcyjnych preparatów wciąż rośnie. Warto zainwestować w takie, które zapewnią także efekt pielęgnacyjny.