Puder do włosów dla mężczyzn - kiedy warto po niego sięgnąć?

Wciąż mało popularny, jednak niezwykle skuteczny. Już niewielka ilość kosmetyku pozwala uzyskać wyjątkowy i trwały efekt w postaci podniesionych u nasady, gęstych kosmyków. Puder do włosów to prosty sposób na stylizację typu messy hair. Znany niewielu mężczyznom, jest pomocny zwłaszcza w przypadku cienkich lub przerzedzonych włosów. Doskonale odświeża też fryzurę. Poznaj kosmetyk, po który coraz częściej sięgają barberzy.

Puder do włosów – jak to działa?

Lekki proszek po aplikacji staje się przezroczysty i zapewnia matowe wykończenie fryzury. Kosmetyk przypomina talk i składa się z mikrowłókien, które ściśle przylegając do włosów, unoszą je u nasady i wywołują efekt optycznego pogrubienia. Właśnie dlatego puder do włosów polecany jest zwłaszcza w przypadku pasm o małej objętości, ale nie tylko. Stosowanie kosmetyku przed stylizacją czyni włosy bardziej podatnymi na układanie i ułatwia stworzenie dowolnej fryzury.Dodatkowo, puder do włosów działa na nie odświeżająco. Dzięki właściwościom wiążącym, chłonie nadmiar sebum i przywraca efektowny wygląd przetłuszczonym kosmykom. Trzeba jednak uważać, by nie przesadzać z ilością preparatu. Uzyskamy wówczas rezultat odwrotny od zamierzonego. Zamiaść unieść się u nasady, włosy nieestetycznie oklapną.

Puder do włosów dla mężczyzn – dlaczego warto?

Lista zalet kosmetyku jest długa. Przede wszystkim szybko poprawia wygląd włosów i pozwala błyskawicznie i bez trudu je ułożyć. Dzięki delikatnej i niezwykle lekkiej formule, puder nie obciąża kosmyków, a jego aplikacja jest banalnie prosta. Używając preparatu, w kilka chwil można stworzyć niezobowiązującą stylizację, doskonałą na co dzień. Stosowanie kosmetyku nie ma przy tym skutków ubocznych w postaci sklejonych i nadmiernie obciążonych włosów. Stworzona fryzura zachowuje trwałość, a gdy nieco straci formę, wystarczy ponownie sięgnąć po puder, by ją poprawić. Produkt jest odporny na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych, takich jak wiatr czy deszcz. Co jeszcze można zyskać, używając kosmetyku? Poza wyrazistą stylizacją, wyjątkowy efekt świeżo umytych włosów.

Puder do włosów – dla kogo?

Kosmetyk z powodzeniem może stosować niemal każdy mężczyzna, niezależnie od wieku. Nie będą go jednak potrzebować właściciele ekstremalnie krótkich czupryn lub łysi Panowie. Pozostałym puder z pewnością ułatwi układanie włosów, zarówno tych o średniej długości, jak i długich. Jeśli dobrze czujesz się w stylizacji typu crew cut, upper cut lub crop, puder pomoże Ci ułożyć dłuższe kosmyki na czubku głowy. Po aplikacji puder staje się niewidoczny i pozwala uzyskać naturalny efekt. Kosmetyku nie powinni jednak często stosować posiadacze przesuszonych pasm. Jego właściwości absorbujące sprawiają bowiem, że proszek wiąże wodę, co może prowadzić na dłuższą metę do spadku poziomu nawilżenia włosów. Nawet gdy sięgamy po niego od czasu do czasu, warto jednocześnie używać nawilżającej odżywki, która pomoże uchronić włosy przed przesuszeniem, np. Repair Avtive TN marki Montibello.

Puder do włosów dla mężczyzn – jak stosować?

Produkt aplikuj wyłącznie na suche włosy, tuż przed ich stylizacją. Niewielka ilość kosmetyku wystarczy, by uzyskać zamierzony efekt. Lekki proszek możesz zastosować nie tylko bezpośrednio na włosy. Jeśli wolisz, umieść kosmetyk na dłoniach, a następnie wetrzyj go w kosmyki. Po nałożeniu pudru, przystąp do układania fryzury. Dzięki niemu na włosach powstanie szorstki film, który ułatwi stylizację i pomoże uzyskać efekt kontrolowanego,artystycznego nieładu.

Puder do włosów dla mężczyzn – jak wybrać?

Z szerokiej oferty rynkowej warto wybrać kosmetyk, który nie tylko zapewni wyjątkowy efekt stylizacji, optycznie zwiększy objętość włosów i uniesie je u nasady, ale też posiada właściwości pielęgnujące. Dzięki temu przy okazji układania włosów, zadbasz też o ich kondycję. Postaw na kosmetyk, który sprawi, że włosy będą wyglądać naturalnie. Sprawdź też, czy w składzie pudru zawarty jest filtr UV, skutecznie zabezpieczający przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Liczy się również zapach produktu. Delikatny,owocowy aromat z pewnością uprzyjemni stylizację.