Profesjonalne farby do włosów

Koloryzacja włosów to jeden z najbardziej popularnych zabiegów fryzjerskich, umożliwiających wzmocnienie lub zmianę ich naturalnego odcienia. Niestety, wiąże się on zwykle z pogorszeniem kondycji pasm. Aby uniknąć zniszczenia kosmyków i zachować ich zdrowy wygląd, warto zdecydować się na profesjonalne farby do włosów. Nie tylko pozwalają one uzyskać trwały efekt, ale często zawierają także składniki o właściwościach odżywczych i regenerujących, które zapewniają pasmom miękkość i blask.

Profesjonalne farby do włosów - dlaczego warto?

Produkty do domowej koloryzacji włosów zajmują sporo miejsca na drogeryjnych półkach. Możemy przebierać w odcieniach o atrakcyjnych nazwach, lecz nie zawsze uda nam się uzyskać zamierzony efekt. Aby nie ryzykować, lepiej sięgnąć po stosowane w salonach fryzjerskich profesjonalne farby do włosów. Są to z reguły wysokiej jakości produkty, trwałe i łatwe w aplikacji. Dzięki nim nasze pasma zyskają fantastyczny kolor i nie utracą zdrowego wyglądu. Wśród wielu tego typu preparatów znajdziemy również farby bez amoniaku, wyróżniające się łagodnym działaniem. Mimo że amoniak zapewnia koloryzacji skuteczność, niszczy włosy, nadmiernie je wysuszając. Z tego względu często zastępowany jest przez inne substancje, o delikatniejszym działaniu.

Farby do włosów siwych

Koloryzacja siwych włosów nie jest tak łatwa, jak mogłoby się wydawać. Ich cecha charakterystyczna to bowiem gruba, keratynowa otoczka, z którą wiele farb nie daje sobie rady. Najbezpieczniej będzie sięgnąć po profesjonalne farby do włosów i poddać się zabiegowi w salonie fryzjerskim. Samodzielne farbowanie siwych kosmyków może nie skończyć się dobrze. Nie każdy kolor sprawdzi się w przypadku siwizny. Należy więc ostrożnie je dobierać i korzystać wyłącznie z wysokiej jakości preparatów. Fryzjerska paleta kolorów z pewnością otworzy przed posiadaczkami siwych włosów wiele atrakcyjnych możliwości. Lepiej także zrezygnować ze środków do czasowej stylizacji. Zwykle nie zapewniają takiego pokrycia, jak kolorowa farba do włosów.