Ochrona loków

Trwała ondulacja to znany sposób na efektowne fale i loki. Po zabiegu jednak włosy często są wysuszone, matowe i puszące się. Jeśli więc się na niego zdecydujemy, musimy być przygotowane na specjalną pielęgnację swoich pasm. Ochrona loków, przywrócenie kosmykom odpowiedniego poziomu nawilżenia i blasku wymaga regularnego stosowania kosmetyków o działaniu nawilżającym i regenerującym, takich jak odżywki i maski.

Pielęgnacja włosów po trwałej ondulacji

Aby zatrzymać efekty zabiegu na dłużej, należy wzmocnić i intensywnie odżywić włosy. Dzięki temu loki zyskają naturalny, piękny wygląd, a sam zabieg nie będzie tak szkodliwy dla pasm. Trwała ondulacja pozwoli uzyskać sprężyste, lśniące loki tylko wtedy, gdy odpowiednio o nie zadbamy. W przeciwnym razie rezultat zabiegu może nie przypaść nam do gustu. Odbudowywanie włosa po trwałej ondulacji to konieczność. Wiąże się ona bowiem z ingerencją w strukturę pasm, która staje się bardziej elastyczna. Mimo że obecnie płyn do trwałej ondulacji jest dużo łagodniejszy, niż jeszcze dekadę temu, włosy po zabiegu nadal potrzebują specjalnego traktowania. Poza stosowaniem wysokiej jakości kosmetyków pielęgnacyjnych, warto pamiętać o przyjmowaniu dużej ilości płynów i unikaniu suszarki.

Ochrona loków - jakie kosmetyki stosować?

Jeśli jednak musimy korzystać z suszarki, przed wysuszeniem włosów stosujmy kosmetyki, zapewniające termoochronę. Dzięki nim pasma będą odpowiednio zabezpieczone przed działaniem ciepła i związanymi z nim uszkodzeniami. Pielęgnacja włosów po trwałej ondulacji polega na przywróceniu im odpowiedniego poziomu nawilżenia. Dzięki kosmetykom o właściwościach regenerujących, wzmacniających i odżywczych, kondycja pasm z pewnością się poprawi. Nie będą splątane, odzyskają zdrowie i połysk. Warto także wybrać wysokiej jakości płyn do trwałej ondulacji, który będzie nie tylko skuteczny, ale też delikatny. Wiele preparatów o działaniu pielęgnacyjnym zostało stworzonych z myślą o włosach po trwałej ondulacji. Linie dedykowane to nasz najlepszy wybór. Zapewnią one włosom po zabiegu wszystko to, czego potrzebują.