Najlepsze kolorowe farby do włosów - co wybrać?

Włosy w intensywnym, żywym kolorze wciąż są na czasie. Lawendowe, turkusowe, różowe lub zielone pasma to popularny trend nie tylko wśród nastolatek, ale także dorosłych kobiet oraz mężczyzn. Stanowią doskonały sposób na podkreślenie swojego oryginalnego, indywidualnego stylu i zmianę wizerunku, jeśli czujemy taką potrzebę. Preparaty do koloryzacji tego typu różnią się od siebie trwałością oraz sposobem aplikacji. Na co się zdecydować?

Po pierwsze: intensywny kolor

Przede wszystkim liczy się efekt. Farbując włosy na czerwono, fioletowo lub niebiesko chcemy, by kolor był wyrazisty i intensywny. Jednak jak się przekonać czy produkt, który zamierzamy kupić zapewni nam pożądany rezultat? Jest na to sposób. Wybierzmy profesjonalny preparat wysokiej jakości. Najlepsze kolorowe farby do włosów wyróżniają się dużą skutecznością i pozwalają na uzyskanie zachwycającej barwy kosmyków. Jeśli marzymy o nietypowym odcieniu, np. pastelowym różu z błękitnymi refleksami, zdecydujmy się na zestawy składające się z farby o intensywnym kolorze oraz specjalnego tonu, który daje możliwość rozjaśnienia żywej barwy i przeobrażenia jej w delikatniejszą. Takie preparaty dostępne są w ofercie marki Montibello. In Flashy Colours to seria trwałych środków koloryzujących, pozwalających na zabawę kolorem i zrealizowanie nawet najbardziej oryginalnych pomysłów. Szeroka gama dostępnych barw pozwala każdemu znaleźć swój odcień. Dodatkowo, poszczególne tony można ze sobą mieszać, by uzyskać spektakularny i niepowtarzalny efekt.

Po drugie: trwałość

Kolorowe spraye do włosów, specjalne kredy czy pianki koloryzacyjne być może nadadzą kosmykom intensywną barwę, lecz uzyskany przy ich użyciu efekt jest wyjątkowo nietrwały. W większości przypadków pasma odzyskują dawny odcień już po pierwszym myciu. Aby cieszyć się wyrazistym kolorem na dłużej, warto sięgnąć po środki koloryzujące o większej trwałości. Najlepsze kolorowe farby do włosów wnikają w ich strukturę nie zmieniając jej, dzięki czemu pasma nie ulegają zniszczeniu, a ich kondycja pozostaje dobra. Przeniknięcie pigmentów do włókna włosa gwarantuje zwiększoną trwałość. Zwykle żywy kolor pozostaje na kosmykach przez 15 myć, jednak wiele zależy od stanu pasm oraz ich porowatości. Aby przedłużyć trwałość farby, warto stosować kosmetyki pielęgnacyjne do włosów farbowanych.

Po trzecie: pielęgnacja

Zabiegi koloryzujące często pozostawiają pasma przesuszonymi i osłabionymi, dlatego ważne jest, by wybrać taki środek, który poza zmianą barwy włosów zadba o ich nawilżenie i odżywienie. Najlepsze kolorowe farby do włosów nie zawierają w swoim składzie amoniaku, barwników oksydacyjnych i nadtlenków. Ich pielęgnacyjna formuła zapewnia kosmykom miękkość, gładkość oraz efektowny połysk. Dzięki temu możemy cieszyć się wyjątkowym rezultatem koloryzacji, nie rezygnując przy tym ze zdrowych i pięknych włosów. Dobrym rozwiązaniem jest łagodna dla pasm koloryzacja semi permanentna. Wybierając kolorową farbę do włosów, miejmy na uwadze także jej konsystencję oraz łatwość aplikacji.

Frazy powiązane:

  • farby do włosów kolorowe
  • trwałe kolorowe farby do włosów
  • farba do włosów kolorowa
  • kolorowe spraye do włosów
  • farba do włosów najlepsza
  • lawendowa farba do włosów
  • farba do włosów jaka najlepsza
  • turkusowa farba do włosów
  • kolorowe farby do wlosow dla dzieci
  • najtrwalsze farby do włosów