Kreatynowe prostowanie włosów - tylko w salonie?

Zabieg keratynowego prostowania włosów znajduje się w ofercie niemal wszystkich salonów fryzjerskich. Polega on na uzupełnieniu ubytków keratynowych w strukturze włosów, a tym samym na przywróceniu im odpowiedniego poziomu odżywienia i nawilżenia. Pasma stają się idealnie gładkie, lśniące i miękkie. To doskonałe rozwiązanie dla posiadaczek puszących się, trudnych do ułożenia, zniszczonych kosmyków. Sam zabieg, mimo że niezwykle skuteczny, wiąże się z niemałym kosztem. A gdyby tak wykonać go w domu?

Efekt prostych włosów domowym sposobem

W związku z tym, że zabieg keratynowego prostowania włosów uznawany jest za inwazyjny, a jego przeprowadzenie wymaga profesjonalnych umiejętności i doświadczenia, nie jest możliwe, aby wykonać go w domu w takiej formie, jaką znajdziemy w ofertach licznych salonów. Jeśli jednak wyposażymy się w odpowiednie kosmetyki oraz prostownicę, możemy uzyskać zbliżony, choć nie tak trwały efekt. Domowe keratynowe prostowanie włosów, podobnie jak przeprowadzony przez fryzjera zabieg, nadaje włosom gładkość i połysk, jednak po ok. 5 myciach uzyskany rezultat przestaje być widoczny. W przypadku profesjonalnego prostowania z użyciem keratyny efekt może utrzymywać się nawet przez 5 miesięcy. Kiedy więc warto zdecydować się na domową kurację? Gdy szukamy tańszej alternatywy dla zabiegu w salonie lub gdy chcemy sprawdzić, czy idealnie proste włosy nam pasują. Dodatkowo, poddane domowemu prostowaniu włosy dużo łatwiej ułożyć. Poranna stylizacja nie będzie więc zajmować tyle czasu, co zazwyczaj.

Kosmetyki prostujące włosy

Zanim przystąpimy do dzieła, powinniśmy zakupić odpowiednie kosmetyki. Na rynku można znaleźć wiele produktów o działaniu wygładzającym. Jedne wydłużają rezultat keratynowego prostowania włosów, inne przygotowują włosy do zabiegu, intensywnie je nawilżając i odżywiając, jeszcze inne zawierają substancje chemiczne, prostujące włosy. Te ostatnie mogą uszkodzić pasma i obniżyć ich kondycję. Najlepszym wyborem będą kosmetyki, w których składzie znajdziemy naturalną keratynę. Wypełni ona ubytki w strukturze włosa i nada mu perfekcyjną gładkość. Stworzona dla idealnie prostych włosów seria Morphosse marki Montibello nie tylko wygładza pasma, ale też pielęgnuje je i chroni. Delikatny szampon, płyn do wygładzania włosów oraz maska pielęgnacyjna zapewnią wyjątkowy efekt, a ich stosowanie jest całkowicie bezpieczne dla kosmyków.

Keratynowe prostowanie włosów - jak to zrobić?

Zacznijmy od umycia włosów przeznaczonym do stosowania przed zabiegiem szamponem o działaniu głęboko oczyszczającym. Następnie aplikujemy pasmom płyn do wygładzania. Warto wówczas użyć suszarki, by podnieść temperaturę, co zwiększy skuteczność kosmetyku. Kolejnym krokiem jest zastosowanie bogatej w składniki odżywcze maski pielęgnacyjnej, a na koniec ponownie myjemy włosy, stosując tym razem szampon po zabiegu keratynowego prostowania. Każdy z dostępnych w serii Morphosse preparatów został opracowany według innowacyjnej technologii OLEO-KERATIN i posiada starannie wyselekcjonowany skład. Kosmetyki prostujące Montibello nie zawierają amoniaku oraz formaldehydu, dzięki czemu nie niszczą włosów i nie wysuszają ich. To sprawdzony sposób na idealnie proste pasma.

Frazy powiązane:

  • domowe keratynowe prostowanie włosów
  • zabiegi prostujące włosy
  • sposób na idealnie proste włosy