Krioterapia dla włosów - co to takiego?

Czy zimno może pomóc włosom odzyskać zdrowy wygląd? Tak, pod warunkiem, że jest kontrolowane. Zimowe chłody zwykle pogarszają kondycję pasm, lecz wykonany przez profesjonalistę zabieg krioterapii może przynieść błyskawiczny i spektakularny efekt. Maszyna do krioterapii staje się coraz bardziej popularnym elementem wyposażenia salonów fryzjerskich. Na czym polega zabieg? Jakie są jego rezultaty? Kiedy warto z niego skorzystać? Podpowiadamy.

Jak działa krioterapia na włosy?

Już po pierwszym zabiegu włosy odzyskują blask oraz idealną gładkość. Pod wpływem niskiej temperatury, zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych substancje odżywcze zostają wchłonięte głęboko w strukturę włosa. Dzięki temu dochodzi do regeneracji oraz odbudowy pasm, które krioterapia czyni miękkimi i sprężystymi, a przy tym mocnymi i lśniącymi. Zimno zatrzymuje poprawiające kondycję włosów składniki na dłużej, zapewniając im skuteczną ochronę i długotrwały efekt.

Krioterapia włosów - dla kogo?

Krioterapia to błyskawiczny sposób na naprawę pozbawionych blasku i zniszczonych pasm. Poddaj się zabiegowi, jeśli kondycja Twoich włosów pozostawia wiele do życzenia. To rozwiązanie dla osób, które często farbują włosy i rozjaśniają je. Krioterapia pomoże usunąć uszkodzenia, które powstały w wyniku działania substancji chemicznych na kosmyki, przywracając im zdrowy wygląd i witalność. Warto z niej skorzystać także wtedy, gdy pasma poddawane są chemicznemu prostowaniu, znacznie obniżającemu ich kondycję. Negatywnie wpływają na nie także słońce i zanieczyszczenia powietrza. Aby więc zafundować swoim włosom odżywczy koktajl, spróbuj poddać się działaniu zimna. Najlepszy efekt można uzyskać poprzedzając koloryzację lub prostowanie krioterapią. Można ją zastosować także w trakcie zabiegów oraz po ich zakończeniu. Dzięki temu włosy zyskają odpowiednią ochronę i efektowny wygląd.

Krioterapia dla włosów krok po kroku

Jak wygląda sam zabieg? Wszystko zaczyna się od umycia kosmyków i nałożenia na nie odżywczej maski i serum. Po starannym wmasowaniu kosmetyków we włosy, przychodzi czas na uruchomienie specjalnej maszyny do krioterapii, która jest gotowa do pracy już po 60 sekundach od włączenia. Teraz wystarczy już tylko przesunąć urządzeniem po włosach. Aby uzyskać fenomenalny efekt, czynność tę trzeba kilkakrotnie powtórzyć. Następnie kosmyki zostają ponownie umyte, przy zastosowaniu zimnej wody, wysuszone i odpowiednio wystylizowane. Jak widać, krioterapia nie zajmuje dużo czasu, a na rezultat zabiegu nie trzeba długo czekać. W zasadzie, nie trzeba czekać wcale, ponieważ zaraz po nim włosy stają się pełne blasku, miękkie i gładkie.

Krioterapia włosów w szczegółach

Podczas zabiegu stosuje się temperaturę -16°C. Dzięki temu cenne składniki odżywcze zostają wprowadzone głęboko w strukturę włosa, gdzie zostają zatrzymane. Aby móc przeprowadzić zabieg, niezbędne są profesjonalne kosmetyki, wzbogacone o ekstrakty roślinne i witaminy. Krioterapia włosów nie wpływa na ich odcień, nie odwraca uzyskanych podczas koloryzacji czy chemicznego prostowania efektów. Warto zafundować sobie arktyczną kurację, by cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami.