Jak pielęgnować włosy?

Aby mieć piękne, pełne blasku włosy, trzeba je odpowiednio pielęgnować. W przeciwnym razie utracą atrakcyjny wygląd i zdrowie. Wiele kobiet zadaje sobie pytanie: jak pielęgnować włosy? Na rynku dostępnych jest mnóstwo odżywek, mgiełek i masek, które mają zapewnić niesamowity rezultat, jednak ich aplikacja nie zawsze przynosi pożądany efekt. Sposób dbania o pasma w dużej mierze uzależniony jest od ich rodzaju i długości.

Włosy długie - jak je pielęgnować?

Pielęgnacja długich włosów nie należy do najłatwiejszych. Mimo tego wiele kobiet decyduje się na długie pasma, ponieważ daje to ogromne możliwości stylizacji i zapewnia efektowny, kobiecy wygląd. Piękne i lśniące włosy długie wymagają stosowania odpowiednich kosmetyków i starannego doboru szamponów i odżywek do włosów. Warto sięgać po profesjonalne produkty, zawierające często ekstrakty roślinne, olejki i aminokwasy. Ich stosowanie wiąże się z dużo większą skutecznością, niż w przypadku kosmetyków drogeryjnych. Włosy zniszczone potrzebują nie tylko nawilżenia, ale też regeneracji. Nie należy także zapominać o regularnym podcinaniu końcówek, co zapobiega ich rozdwajaniu się. Równie ważna jest zdrowa, bogata w cenne witaminy dieta. Z kolei sposobem na włosy kręcone są kosmetyki podkreślające skręt loków i intensywnie nawilżające. Jeśli to możliwe, po suszarkę, lokówkę czy prostownicę sięgajmy tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Krótkie włosy - czego potrzebują?

Mimo że krótkie kosmyki nie wymagają aż tak wielu zabiegów pielęgnacyjnych, sporo czasu zajmuje ich stylizacja. Dodatkowo, trzeba je regularnie skracać, by zachować efektowny kształt fryzury. Aby krótkie włosy były zdrowe i lśniące, należy wybierać wysokiej jakości, lekkie kosmetyki do stylizacji, które nie obciążą pasm. Nie można też zapominać o nawilżającej odżywce i łagodnym szamponie, który skutecznie oczyści nie tylko włosy, ale też skórę głowy. Dużo problemów pielęgnacyjnych stwarzają włosy cienkie. Traktujmy je delikatnie, wybierając łagodne kosmetyki, które wzmocnią i odżywią pasma.