Jak i czym formować włosy? przewodnik po kosmetykach do stylizacji

Efektowne układanie włosów nie zawsze jest proste. Zdarza się, że mimo usilnych starań i wielu minut spędzonych przed lustrem, uczesanie nie prezentuje się najlepiej. Warto ułatwić sobie zadanie i sięgnąć po środki utrwalające, które sprawią, że stylizacja nie będzie już stanowić wyzwania, a fryzura stanie się odporna na każdą pogodę. Jak i czym formować włosy? To pytanie często zadają sobie posiadaczki i posiadacze niesfornych kosmyków. Okazuje się, że nie wystarczy zakup odpowiedniego preparatu. Trzeba jeszcze wiedzieć, jak go użyć.

Lakiery do włosów

Jest to najbardziej popularny kosmetyk do stylizacji, używany zarówno na co dzień, jak i przed wielkimi wyjściami. Uzyskane dzięki niemu utrwalenie uzależnione jest od mocy preparatu. Lakiery o silnym działaniu sprawdzą się w przypadku misternych, wymyślnych fryzur oraz dużej wilgoci otoczenia. Wybór odpowiedniego kosmetyku jest niezwykle ważny, ponieważ wiele produktów skleja włosy i obciąża je, niszcząc naturalny efekt ułożonej fryzury. Jak i czym więc formować włosy, by temu zapobiec? Wybierzmy preparat wysokiej jakości, przeznaczony do profesjonalnego użytku, taki jak Finalfine Ultimate marki Montibello, który nadaje pasmom olśniewający połysk. Upewnijmy się też, że prawidłowo aplikujemy kosmetyk. Należy go rozpylić z odległości 30-35 cm, by równomiernie pokrył kosmyki. Nie przesadzajmy przy tym z ilością. Nadmiar lakieru odbierze fryzurze lekkość.

Pianki do włosów

Kosmetyki do modelowania włosów mogą także mieć postać pianki. W tym przypadku preparat nakładamy na wciąż wilgotne, osuszone ręcznikiem włosy, a następnie przystępujemy do stylizacji. Pianki do włosów unoszą kosmyki u nasady, utrwalają ułożenie i dodają blasku. Niektóre produkty także pielęgnują pasma i wzmacniają je. Jaki i czym jeszcze formować włosy? Możliwości jest dużo więcej.

Wosk do włosów

Aby błyskawicznie ułożyć włosy, warto sięgnąć po wosk, wykorzystywany głównie do wykończenia fryzury. Za jego sprawą kosmyki nabierają miękkości i połysku. Jak stosować ten kosmetyk? Należy ogrzać jego niewielką ilość w dłoni, a następnie rozprowadzić po suchych pasmach, nadając im odpowiedni kształt.

Żel do włosów

Żel nie tylko utrwala, ale także zapobiega przesuszaniu się włosów. Stosowany jest często przez osoby, posiadające kręcone lub falowane włosy, ponieważ doskonale podkreśla loki lub fale. Wystarczy nałożyć produkt na wilgotne kosmyki i odpowiednio je uformować, by utrwalić uczesanie.

Krem do włosów

Wszyscy ci, którzy nadal zastanawiają się, jak i czym formować włosy być może zdecydują się na zakup przeznaczonego do ich stylizacji kremu. Pozostawia on kosmyki odpowiednio nawilżone, natłuszcza je oraz nadaje fryzurze objętość. Sprawdza się zwłaszcza w przypadku krótkich i półdługich kosmyków. Działa błyskawicznie, przywracając włosom miękkość i utrwalając ułożenie. Stanowi także dobry sposób na splątane kosmyki. Po jego aplikacji, z łatwością rozczeszemy włosy. Aby uformować fryzurę, niewielką ilość produktu należy nałożyć na wilgotne włosy, po czym przystąpić do ich stylizacji. Kosmetyku powinny jednak unikać osoby, które mają problem z przetłuszczającymi się pasmami.

Frazy powiązane:

  • czym układać włosy
  • jaki żel do włosów
  • układanie półdługich włosów
  • ułożenie włosów
  • fryzury na niesforne włosy
  • fryzura dla niesfornych włosów
  • czym modelować włosy
  • czym utrwalić fryzurę