Jak znaleźć dobry szampon prostujący włosy?

Proste i gładkie włosy to marzenie wielu kobiet. Niestety osiągnięcie tego efektu często jest bardzo pracochłonne oraz może bezpowrotnie uszkodzić kosmyki. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej bezpiecznych sposobów na uzyskanie nieskazitelnej fryzury. Aby móc cieszyć się idealnie prostymi i gładkimi pasmami, nie trzeba codziennie używać prostownicy, która wymaga zastosowania wysokiej temperatury, w związku z czym często niszczy kosmyki. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zabieg keratynowego prostowania włosów, pozwalający zatrzymać uzyskany efekt na dłużej. Stosowanie odpowiednich kosmetyków może dodatkowo wydłużyć rezultat zabiegu. Dobry szampon prostujący włosy to podstawa właściwej pielęgnacji po keratynowym prostowaniu. Jaki kosmetyk wybrać?

Szampony o delikatnych właściwościach myjących

Keratynowe prostowanie włosów polega na dostarczeniu pasmom dużej dawki keratyny, która wnika w ich strukturę i uzupełnia istniejące ubytki. Skutkiem zabiegu są nie tylko idealnie proste kosmyki, ale też doskonale odżywione i nawilżone włosy. Uzyskany rezultat zwykle utrzymuje się 3-6 miesięcy, w trakcie których keratyna stopniowo wypłukuje się z pasm. Aby spowolnić ten proces, warto sięgnąć po przeznaczone do pielęgnacji włosów po keratynowym prostowaniu preparaty. Dobry szampon prostujący włosy powinien delikatnie myć, a zarazem skutecznie je oczyszczać w taki sposób, by maksymalnie ograniczyć ucieczkę keratyny. Dobrze dobrany preparat o odpowiednim składzie znakomicie przedłuży efekty zabiegu i pozwoli zdecydowanie dłużej cieszyć się idealnie prostymi włosami. W dodatku pomoże zadbać o kondycję włosów i sprawi, że będą się świetnie układać, a ich codzienna stylizacja zajmie o wiele mniej czasu. Gdzie znaleźć odpowiednie produkty? Najlepiej szukać ich w profesjonalnych sklepach fryzjerskich oraz w salonach, w których dodatkowo można liczyć na poradę, dotyczącą wyboru właściwego preparatu. Takie kosmetyki wyróżniają się wysoką jakością i skutecznością. Prawidłowo stosowany keratynowy szampon prostujący włosy świetnie sprawdzi się również pomiędzy kolejnymi zabiegami i sprawi, że kosmyki będą się doskonale prezentować w każdej sytuacji.

Skład szamponów prostujących włosy

Wśród składników szamponów do prostowanych włosów nie może zabraknąć keratyny. Wypełni ona powstałe we włóknie włosa ubytki, przedłużając tym samym efekt zabiegu. Wiele produktów wyposażonych zostało także w substancje o właściwościach nawilżających i odżywiających. Szampon oczyszczający Morphosse marki Montibello ma w swoim składzie olej arganowy, dzięki któremu pasma zachowują odpowiedni poziom nawilżenia oraz efektowny połysk. Dobry szampon prostujący włosy powinien także zapewnia im ochronę. Warto wybrać preparat zawierający m.in. specjalnie wyselekcjonowane, pielęgnujące składniki pochodzenia roślinnego, np. naturalny hydrokwas GLX, występujący w młodych liściach, zielonych owocach, a także micelach grzybów. W efekcie szampon do prostowania włosów nie tylko dba o ich wygląd, ale też poprawia kondycję. Kosmyki są nie tylko błyszczące, ale też wyraźnie odżywione i zregenerowane. Natomiast odbudowa keratyny sprawia, że przestają się szybko łamać i kruszyć.

Szampon prostujący bez alkoholu, silnych detergentów, soli i silikonów

Wszystkie te substancje stanowią popularne składniki szamponów. Profesjonalne środki, przeznaczone do pielęgnacji włosów po keratynowym prostowaniu z reguły jednak są ich pozbawione. Zarówno bowiem silikony, jak i silne detergenty znane pod nazwą SLS/SLES oraz alkohol i sól przyspieszają wypłukiwanie keratyny z włosów, ograniczając jednocześnie trwałość zabiegu. Jeżeli wybierzemy preparaty, które je zawierają, to efekty keratynowego prostowania włosów mogą się utrzymywać bardzo krótko. Dobry szampon prostujący włosy, zamiast silikonów ma w swoim składzie wygładzające i odżywiające oleje, które z powodzeniem je zastępują. Alkohol z kolei stosowany jest często w kosmetykach jako konserwant. Na kosmyki działa rozpulchniająco, co może przyspieszyć wypłukiwanie keratyny, jednak niektóre alkohole pełnią często w kosmetyku rolę zbliżoną do olejów. Ich nie należy się obawiać. Wystrzegać się powinniśmy natomiast soli, która działa na pasma podobnie, jak alkohol.

A może preparat prostujący włosy zamiast zabiegu?

Obecnie szampon prostujący włosy ma coraz silniejsze działanie. To sprawia, że pomoże ujarzmić niesforne kosmyki. Dlatego wiele osób rezygnuje zarówno z prostowania włosów prostownicą, jak i tego keratynowego. Szampon prostujący i wygładzający włosy Montibello świetnie sprawdzi się w każdej sytuacji i pomoże uzyskać wymarzone efekty nawet w domu. Dzięki jego zastosowaniu kosmyki będą idealnie proste, gładkie i niesamowicie błyszczące. Znikną też problemy z niesfornymi kosmykami, które trudno ułożyć. W efekcie uzyskanie idealnej fryzury stanie się banalnie łatwe i nie pochłonie za wiele czasu. Szampon prostujący włosy to idealne rozwiązanie dla osób, które marzą o gładkich i błyszczących włosach każdego dnia lub na specjalne okazje. Stworzone z jego pomocą fryzury z pewnością będą się świetnie prezentować w każdej sytuacji. W dodatku nie trzeba będzie ich poddawać działaniu wysokiej temperatury, więc również ich kondycja znacząco się poprawi.

Szampon na prostowanie włosów – dlaczego warto?

Wiele osób zastanawia się, czy warto stosować szampon na prostowanie włosów. Niektórych skutecznie odstrasza wysoka cena tych produktów. Z tego powodu decydują się wybrać inne preparaty. Jednak są sytuacje, w których wręcz powinniśmy się zdecydować na szampon prostujący włosy. Przede wszystkim nie można o nich zapominać po zabiegach prostowania włosów. Tylko profesjonalne i odpowiednio dobrane produkty do prostowanych włosów pomogą nam utrzymać trwałe rezultaty. Szampon do prostowania włosów nie tylko przedłuży efekty zabiegu, ale też poprawi wygląd i kondycję kosmyków. Dlatego jest to podstawa przy pielęgnacji prostowanych kosmyków! Szampon do wygładzania i prostowania włosów świetnie też sprawdzi u osób, które zmagają się niesfornymi i trudnymi do ułożenia kosmykami. Jego regularne stosowanie pomoże nam je ujarzmić i uzyskać wyjątkowo gładką fryzurę.

Frazy powiązane:

  • szampon wygładzający i prostujący włosy
  • szampony prostujące włosy
  • zabieg prostujący włosy
  • środek prostujący włosy
  • preparaty prostujące włosy
  • szampony i odżywki prostujące włosy
  • kosmetyki prostujące włosy
  • preparat prostujący włosy