Jak znaleźć dobry szampon prostujący włosy?

Aby móc cieszyć się idealnie prostymi i gładkimi pasmami, nie trzeba codziennie używać prostownicy, która wymaga zastosowania wysokiej temperatury, w związku z czym często niszczy kosmyki. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zabieg keratynowego prostowania włosów, pozwalający zatrzymać uzyskany efekt na dłużej. Stosowanie odpowiednich kosmetyków może dodatkowo wydłużyć rezultat zabiegu. Dobry szampon prostujący włosy to podstawa właściwej pielęgnacji po keratynowym prostowaniu. Jaki kosmetyk wybrać?

Szampony o delikatnych właściwościach myjących

Keratynowe prostowanie włosów polega na dostarczeniu pasmom dużej dawki keratyny, która wnika w ich strukturę i uzupełnia istniejące ubytki. Skutkiem zabiegu są nie tylko idealnie proste kosmyki, ale też doskonale odżywione i nawilżone włosy. Uzyskany rezultat zwykle utrzymuje się 3-6 miesięcy, w trakcie których keratyna stopniowo wypłukuje się z pasm. Aby spowolnić ten proces, warto sięgnąć po przeznaczone do pielęgnacji włosów po keratynowym prostowaniu preparaty. Dobry szampon prostujący włosy powinien delikatnie myć, a zarazem skutecznie je oczyszczać w taki sposób, by maksymalnie ograniczyć ucieczkę keratyny. Gdzie znaleźć odpowiednie produkty? Najlepiej szukać ich w profesjonalnych sklepach fryzjerskich oraz w salonach, w których dodatkowo można liczyć na poradę, dotyczącą wyboru właściwego preparatu. Takie kosmetyki wyróżniają się wysoką jakością i skutecznością.

Skład szamponów prostujących włosy

Wśród składników szamponów do prostowanych włosów nie może zabraknąć keratyny. Wypełni ona powstałe we włóknie włosa ubytki, przedłużając tym samym efekt zabiegu. Wiele produktów wyposażonych zostało także w substancje o właściwościach nawilżających i odżywiających. Szampon oczyszczający Morphosse marki Montibello ma w swoim składzie olej arganowy, dzięki któremu pasma zachowują odpowiedni poziom nawilżenia oraz efektowny połysk. Dobry szampon prostujący włosy powinien także zapewnia im ochronę. Warto wybrać preparat zawierający m.in. specjalnie wyselekcjonowane, pielęgnujące składniki pochodzenia roślinnego, np. naturalny hydrokwas GLX, występujący w młodych liściach, zielonych owocach, a także micelach grzybów.

Szampon prostujący bez alkoholu, silnych detergentów, soli i silikonów

Wszystkie te substancje stanowią popularne składniki szamponów. Profesjonalne środki, przeznaczone do pielęgnacji włosów po keratynowym prostowaniu z reguły jednak są ich pozbawione. Zarówno bowiem silikony, jak i silne detergenty znane pod nazwą SLS/SLES oraz alkohol i sól przyspieszają wypłukiwanie keratyny z włosów, ograniczając jednocześnie trwałość zabiegu. Dobry szampon prostujący włosy, zamiast silikonów ma w swoim składzie wygładzające i odżywiające oleje, które z powodzeniem je zastępują. Alkohol z kolei stosowany jest często w kosmetykach jako konserwant. Na kosmyki działa rozpulchniająco, co może przyspieszyć wypłukiwanie keratyny, jednak niektóre alkohole pełnią często w kosmetyku rolę zbliżoną do olejów. Ich nie należy się obawiać. Wystrzegać się powinniśmy natomiast soli, która działa na pasma podobnie, jak alkohol.